Reklama

Reklama

Kutnowska policja przypomina o odśnieżaniu aut. Zaniedbania mogą kosztować nawet 500 zł

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Kutnowska policja przypomina o odśnieżaniu aut. Zaniedbania mogą kosztować nawet 500 zł - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowscy policjanci przypominają o obowiązku właściwego odśnieżenia samochodów przed włączeniem się do ruchu. - Chodzi o bezpieczeństwo nasze jak i innych uczestników ruchu drogowego. Wielu kierowców jedynie odgarnia śniegu z szyb, zapominając o dachu czy plandekach samochodów dostawczych - podkreślają funkcjonariusze. Za takie zaniedbanie grozi mandat karny do 500 zł.

Reklama

 W okresie zimowym, na drogach spotkać można pojazdy, których wygląd wzbudza poważne obawy. Problemem nie jest zły stan techniczny, lecz zalegający na nich śnieg.

- Zgodnie z przepisami Ustawy prawo o ruchu drogowym pojazd, który uczestniczy w ruchu musi być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu oraz nie narażało kogokolwiek na szkodę - przypomina pokom. Edyta machnik, oficer prasowy kutnowskiej policji. 

Kierowca powinien mieć zapewnione odpowiednie pole widzenia. Odśnieżone, oczyszczone z lodu i innych zabrudzeń muszą być szyby w przednich drzwiach, szyba czołowa, a także lusterka. Zabrudzone i oblepione śniegiem nie może być także oświetlenie zewnętrzne pojazdu oraz tablice rejestracyjne. Śnieg zalegający również na dachu samochodu, pokrywie silnika, czy pokrywie bagażnika stwarza realne zagrożenie dla innych kierowców. Może on spaść na szybę samochodu jadącego za nami lub osunąć się na naszą szybę podczas hamowania.

Kierowcy, którzy nie stosują się do przepisów muszą liczyć z mandatem nawet do 500 zł. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy