Reklama

Reklama

Kutnowska spółka wyróżniona w ogólnopolskim konkursie

Opublikowano: czw, 26 lis 2020 15:24
Autor: | Zdjęcie: ecosa.pl (poglądowe)

Kutnowska spółka wyróżniona w ogólnopolskim konkursie - Zdjęcie główne

ECO Kutno Sp. z o.o. zostało wyróżnione w kategorii „edukacja ekologiczna” | foto ecosa.pl (poglądowe)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W wyniku rozstrzygnięcia 19. edycji Konkursu „Ekolaury 2020” organizowanego przez Polską Izbę Ekologii, ECO Kutno Sp. z o.o. zostało wyróżnione w kategorii „edukacja ekologiczna”. Spółka została doceniona za zaangażowanie w działania sprzyjające trosce o jakość powietrza oraz uczestnictwo w aktywnościach, które koncentrują się na podnoszeniu poziomu świadomości i kształtowaniu wiedzy oraz postaw proekologicznych społeczeństwa.

Reklama

Konkurs EKOLAURY jest organizowany przez Polską Izbę Ekologii od 2002 roku i ma na celu promowanie najefektywniejszych i ekoinnowacyjnych działań podejmowanych na rzecz ochrony środowiska. Jest to inicjatywa o zasięgu ogólnopolskim, skierowana do przedsiębiorstw, instytucji, organizacji pozarządowych i samorządów.

Jedną z kategorii konkursowych stanowiącą jednocześnie również jeden z celów Konkursu jest wyróżnianie podmiotów zaangażowanych w edukację ekologiczną. Wśród kryteriów oceny przedsięwzięcia uwzględniane są między innymi uzyskany efekt ekologiczny i społeczny, wpływ na środowisko, innowacyjność i nowoczesność, oryginalność, uniwersalność czy zasięg możliwego zastosowania.

W tym obszarze dostrzeżona została kutnowska spółka dostarczająca mieszkańcom ciepło systemowe. Ocenie jury poddany został zrealizowany w I połowie 2019 roku projekt edukacyjno-ekologiczny pn. „ECOlogiczny Dąbrowszczak”, który Spółka realizowała wraz z I Liceum Ogólnokształcącym im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie wśród uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. 

19. edycja Konkursu odbyła się pod Patronatami Honorowymi m.in. Ministerstwa Klimatu, Ministerstwa Środowiska czy Marszałka Województwa Śląskiego, z licznym udziałem patronatów medialnych. Gala uroczystego wręczenia nagród ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną została przeniesiona na 2021 rok. Informacja o przyznanym przez Kapitułę Konkursu wyróżnieniu została zamieszczona na stronie Polskiej Izby Ekologii: http://www.pie.pl/laureaci-i-wyroznieni-w-19-edycji-konkursu.html 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy