Reklama

Reklama

Kutnowski szpital otrzyma ogromny zastrzyk finansowy. Mowa o ponad milionie zł!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Kutnowski szpital otrzyma ogromny zastrzyk finansowy. Mowa o ponad milionie zł! - Zdjęcie główne

Do kutnowskiegos szpitala trafi co najmniej kilkaset tysięcy złotych | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do końca roku do szpitali powiatowych trafi ponad 730 mln zł, będących wynikiem podwyżki ryczałtu PSZ. Kwota w wysokości przekraczającej milion zł ma zasilić także KSS w Kutnie. Środowisko reprezentujące szpitale powiatowe przyznaje, że dodatkowe środki pozwolą m.in. na wzrost wynagrodzeń dla personelu niemedycznego.

Reklama

O podwyżce ryczałtu PSZ dla szpitali poinformowali Adam Niedzielski, minister zdrowia i Filip Nowak, p.o. prezes NFZ, podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Pierwsza transza już w październiku

Jeszcze w tym roku szpitale, w dużej części powiatowe, otrzymają ponad 730 milionów złotych. Pierwsza transza tych środków trafi do szpitali już w październiku, z wyrównaniem od 1 lipca 2021.

– Są to dodatkowe środki, niezależne od pieniędzy przeznaczonych do tej pory na wynagrodzenia w systemie ochrony zdrowia – zaznacza Filip Nowak, p.o. prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

OZPSP: To krok w dobrą stronę

Zdaniem Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych podwyżka ryczałtu PSZ to krok w dobrą stronę, ponieważ na tej zmianie skorzysta m.in. personel niemedyczny szpitali.

– Cieszy nas wzrost ryczałtu o 7% dla szpitali. To krok w dobrą stronę, który otwiera drzwi do dalszych rozmów. Jesteśmy zadowoleni, że zmiany wchodzą w życie wstecznie – od 1 lipca. Należy zaznaczyć, że inflacja wynosi 5,3%, co powoduje znaczny wzrost kosztów funkcjonowania szpitali, jednak w miarę możliwości postaramy się przeznaczyć część środków na potrzeby płacowe pracowników – podkreśla Waldemar Malinowski, prezes zarządu Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych.

Wyższy ryczałt. Ile zyskają szpitale?

Dla średniej wielkości szpitala powiatowego II stopnia PSZ wzrost ryczałtu oznacza dodatkowo ponad 1,5 miliona złotych w perspektywie pół roku. Z kolei średniej wielkości szpital powiatowy I stopnia PSZ otrzyma dzięki wyższemu ryczałtowi ponad 600 tysięcy złotych na II półrocze 2021 r.

Jak mówi w rozmowie z KCI prezes kutnowskiego szpitala, Artur Gur, do naszej placówki trafić ma szacunkowo ok. 1,2 mln zł. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy