Reklama

Reklama

Kutnowski szpital podpisuje porozumienie z jedną ze szkół. Na czym ma polegać? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 28 wrz 2021 10:14
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. A. Troczewskiego w Kutnie dyrekcja placówki podpisała porozumienie o współpracy z Kutnowskim Szpitalem Samorządowym.

Reklama

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych na czele ze starostą Danielem Kowalikiem, wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak, przedstawiciele Kutnowskiego Szpitala Samorządowego z prezesem Arturem Gurem, a także reprezentanci instytucji powiatowych, placówek oświatowych, związków zawodowych, uczniowie oraz nauczyciele ZS nr 2 i przedstawiciele firm czy hoteli współpracujących z „Troczewskim”.

- Zebraliśmy się w historycznym miejscu w którym za sprawą naszego patrona mieściła się pierwsza szkoła zawodowa w Kutnie. Jesteśmy tutaj by podpisać bardzo ważny dla naszej społeczności szkolnej dokument o wzajemnej współpracy pomiędzy Zespołem Szkół nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie i Kutnowskim Szpitalem Samorządowym, który nosi imię tego samego patrona. Wymienione instytucje starają się bardzo godnie spełniać swoją odwieczną misję i łączy je postać dumy naszego miasta – mówiła dyrektor szkoły Joanna Zielińska.

Artur Gur mówił o założeniach współpracy, która dziś została oficjalnie rozpoczęta. Prezes nazwał to „Pięć Plus” w nawiązaniu do wszystkim znanego rządowego programu.

- Jako szpital otwieramy się na zewnątrz. Chcemy nie tylko leczyć ludzi, ale też współpracować z młodzieżą, czy ogólnie ze społecznością. Wspólny patron zobowiązuje, więc zaczynamy od waszej szkoły. Na czym ma polegać „Pięć Plus”? Pierwsza rzecz to profilaktyka bierna, mamy przygotowany cykl wykładów i prelekcji dotyczący szkodliwości e-papierosów, dopalaczy, czy energetyków – mówił prezes szpitala.

Drugą kwestią proponowaną przez szpital jest tzw. profilaktyka czynna. W myśl tego założenia pielęgniarki pracujące w KSS odwiedziłyby szkołę i przeprowadziły podstawowe badania (zawartość cukru, badania krwi, ciśnienia itp.)

Dyrekcja szpitala proponuje również udział w aktywnościach fizycznych, takich jak rajd rowerowy, który odbył się w miniony weekend (pisaliśmy o nim TUTAJ). Podobne wydarzenia mają być powtarzane np. w formie rajdów pieszych.

- Chcielibyśmy wynająć również salę gimnastyczną dla naszych pracowników, stworzyć drużynę i być może rozegrać mecz szkoła vs. szpital – dodawał Artur Gur.

Szpital chce zorganizować także kursy pierwszej pomocy. Trwa również promocja szczepień. Program współpracy na linii szpital-szkoła może zostać rozszerzony o sugestie uczniów, dyrekcji lub nauczycieli.

Po podpisaniu porozumienia uczniowie „Troczewskiego” wykonali przedstawienie rozmowy z duchem Antoniego Troczewskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)