Reklama

Reklama

Cała masa prac. Jakie inwestycje zrealizowano w szkołach? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 28 wrz 2021 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd Gminy w Żychlinie poinformował, że wraz z zakończeniem wakacji i rozpoczęciem nowego roku szkolnego, zakończyły się planowane na czas letniego wypoczynku uczniów, inwestycje poprawiające bezpieczeństwo, wygląd i estetykę budynków szkolnych.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE: Ponad 20 strażaków walczyło z pożarem w gospodarstwie. W ogniu stanął garaż [ZDJĘCIA]

W okresie wakacyjnym w Zespole Szkół Nr 1 przy ul. Łukasińskiego 21 wyremontowano główne wejście do szkoły oraz klatkę schodową prowadzącą do szatni. 

- Wyremontowane zostały również sale lekcyjne, oraz pomieszczenia kuchenne stołówki. Wymieniono także terakotę na schodach wejściowych do stołówki – informują władze Żychlina.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Żeromskiego w okresie od maja do sierpnia 2021r., prowadzone były następujące inwestycje i remonty:

  • Przebudowa schodów przy wejściu głównym do budynku szkoły
  • Malowanie klatek schodowych i korytarza
  • Mycie elewacji budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

 

Koszt całościowy inwestycji wyniósł 41 400 zł.

CZYTAJ TAKŻE: Będą nagrody dla nauczycieli z powiatu kutnowskiego

Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Grabowie zrealizowała również zadanie inwestycyjne pn.: „Rozebranie starych i budowa nowych schodów wejściowych do Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Grabowie”. 

- Remont schodów był konieczny z uwagi, iż poprzednie schody były w złym stanie technicznym, który obnażyły silne mrozy w czasie ostatniej zimy. Najważniejszym argumentem związanym z decyzją o konieczności odbudowy schodów był stan prawny dotyczący przepisów ppoż., co potwierdzono w opisie ekspertyzy technicznej stanu ochrony przeciwpożarowej – podkreśla Gmina Żychlin.

Długość biegów schodowych i liczba stopni nie odpowiadała obecnym przepisom i mogła utrudniać ewakuację. 

Koszt ww. zadania to 145 076,09 zł brutto. Wykonanie okładziny stopni schodowych ze względu oszczędności, przełożono na rok następny.

Wszystkie inwestycje i remonty finansowane były ze środków własnych Gminy Żychlin. Efekty prac można zobaczyć na zdjęciach znajdujących się w galerii.

CZYTAJ TAKŻE: Policja i pogotowie obok jednej z kutnowskich Biedronek. Co się stało? [ZDJĘCIA]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)