Reklama

Reklama

Kutnowski szpital przygotowuje się do kolejnej fali pandemii. Zorganizowano specjalny transport

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Aż 540 000 par rękawiczek ochronnych w kilku rozmiarach trafiło do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. To dar od Marszałka Województwa Łódzkiego.

Reklama

W związku z ciągle wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem, kutnowski szpital podejmuje kolejne działania mające zabezpieczyć personel placówki oraz pacjentów. Tym razem do lecznicy trafiło ponad 500 tys. rękawiczek ochronnych. Głos w tej sprawie zabrał starosta Daniel Kowalik. 

- Z powodu wzrastającej liczby zakażeń musimy być przygotowani na ewentualną kolejną falę wirusa COVID-19. Personel szpitala jest w szczególności narażony na zakażenie koronawirusem. Dziękujemy za przekazany dar Marszałkowi Województwa Łódzkiego, który z pewnością pomoże zahamować rozwijającą się epidemię. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa. Wszystkich dotąd niezaszczepionych zachęcam do szczepień przeciwko wirusowi – mówi starosta. 

Transport udało się zrealizować dzięki Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

Przypomnijmy, że to nie jedyne w ostatnim czasie działania placówki mające złagodzić skutki zbliżającej się czwartej fali pandemii. Od 13 września w godzinach najbardziej nasilonego ruchu (pn-pt 7:00-14:00) każda osoba wchodząca na teren szpitala zostaje poddana badaniu temperatury. Obowiązuje również zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk. 

Szpital zachęca również do szczepień. Już niedługo poznamy ambasadorów tamtejszego punktu szczepień, którzy pojawią się na oficjalnym plakacie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE