Reklama

Kutnowski Szpital Samorządowy laureatem w rankingu Bezpieczny Szpital – Bezpieczny Pacjent

Opublikowano:
Autor:

Kutnowski Szpital Samorządowy laureatem w rankingu Bezpieczny Szpital – Bezpieczny Pacjent - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ogólnopolskim rankingu „Bezpieczny Szpital 2015” Kutnowski Szpital Samorządowy w Kutnie znalazł się na 6 miejscu w województwie łódzkim, w skali kraju zajmując 74 pozycje.Specjaliści od monitorowania jakości, przyznając punkty, oceniali m.in. wysoką jakość bezpiecznej opieki, komfort pobytu pacjenta, diagnostykę oraz personel i jego kwalifikacje.

Prestiżowy ranking "Bezpieczny Szpital" od 12 lat organizowany jest przez jednostkę Ministerstwa Zdrowia - Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, a jego wyniki publikowane są na łamach dziennika "Rzeczpospolita".

Do rankingu wchodzi 100 najlepszych szpitali w Polsce, które uzyskają najwięcej punktów w ankiecie zawierającej pytania o infrastrukturę szpitala, stan budynków, funkcjonowanie ekonomiczne szpitala oraz sposób sprawowania opieki.

W tym roku ocenie monitorowania jakości poddało się ok. 230 szpitali, czyli co trzecia placówka szpitalna funkcjonująca w naszym kraju.

W rankingu „Bezpieczny Szpital 2015”, najwyżej sklasyfikowano Szpital Wojewódzki przy ul. Kośnego, Wojewódzkie Centrum Medycznym w Opolu i ZOZ w Nysie. Oceniano m.in. jakość świadczonych usług, posiadane certyfikaty, zarządzanie jednostką, a także satysfakcję pacjentów i ilość skarg w danym roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE