Reklama

Kutnowski szpital wśród 100 najbezpieczniejszych!

Opublikowano:
Autor:

Kutnowski szpital wśród 100 najbezpieczniejszych! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowski Szpital Samorządowy już kolejny raz wziął udział w Rankingu „Bezpieczny Szpital” przygotowywanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) we współpracy z „Rzeczpospolitą”. W „złotej setce” do której powrócił po rocznej przerwie jest na 93. miejscu. Wśród szpitali będących w sieci na I poziomie szpital w Kutnie zajął 22. lokatę w całej Polsce i jest w tym zestawieniu jednym z dwóch szpitali z województwa łódzkiego! Spośród wszystkich lecznic w województwie uczestniczących w rankingu - Kutnowski Szpital Samorządowy uplasował się na 9. miejscu. W rankingu wojewódzkim oprócz dużych szpitali ze stolicy województwa wyprzedza nas jedynie Poddębickie Centrum Zdrowia i szpital wojewódzki w Piotrkowie Trybunalskim.

Po rocznej przerwie Kutnowski Szpital Samorządowy Sp. z o.o. powraca do grona „złotej setki” szpitali w Polsce. Jubileuszowa, 15. edycja rankingu przygotowywanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) we współpracy z „Rzeczpospolitą” pokazuje, że najwyższą jakość leczenia można osiągnąć w placówce oddalonej od wielkich ośrodków klinicznych. Przypomnijmy, że 2017 roku w rankingu CMJ i rzeczpospolitej kutnowska lecznica uplasowała się na 116. miejscu. W ciągu roku awansowaliśmy zatem w zestawieniu ogólnopolskim aż o 23 pozycje, do tego w zmienionych zasadach finansowania lecznictwa szpitalnego przez NFZ i wprowadzeniu ryczałtu, który w znacznym stopniu preferuje ośrodki o najwyższym stopniu referencyjności.

- Cieszę się bardzo z osiągniętego rezultatu, gdyż pokazuje on wyraźnie, że nasz szpital mimo ogromnych trudności stawia sobie za cel dobro pacjenta i stara się poprawiać jakość realizacji procedur medycznych – mówi Marek Piotr Kiełczewski, prezes KSS Sp z o.o. – Nie jest chyba tak źle jakby chcieli niektórzy, na pewno nie stoimy w miejscu i idziemy do przodu - dodaje.

Po pierwszym pełnym roku funkcjonowania sieci szpitali do rankingu „Bezpieczny Szpital” dodano też ranking w kategoriach odpowiadających jej poziomom. Wśród placówek na I poziomie podstawowego zabezpieczenia szpitalnego zwyciężyła druga w rankingu ogólnopolskim rzeszowska Pro-Familia. Z województwa łódzkiego wśród 25 najlepszych placówek z całej Polski obok Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Sp. z o.o (22. miejsce) znalazło się też Poddębickie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. (pozycja 17.) czyli zaledwie dwa szpitale z całego naszego regionu.

Zestawienie najlepszych szpitali w Polsce powstaje na podstawie ankiety wysyłanej do szpitali przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Ankieta zawiera niemal 300 pytań m.in. o infrastrukturę szpitalną, jakość opieki, aspekty wpływające na komfort pobytu w szpitalu, certyfikaty i sytuację finansową.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE