Reklama

Reklama

Kutnowski szpital wśród niewielu w Polsce! Trafi do nas sprzęt za kilka milionów złotych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Kutnowski szpital wśród niewielu w Polsce! Trafi do nas sprzęt za kilka milionów złotych - Zdjęcie główne

Do kutnowskiego szpitala trafi specjalistyczny sprzęt | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego wkrótce trafi nowoczesny sprzęt, którego wartość opiewa na 3 miliony złotych. Zapowiedziano, że urządzenie niedługo trafi do placówki, z czego zadowolenia nie kryje dyrekcja szpitala i władze powiatowe.

Reklama

Pod koniec stycznia 2021 roku Premier  Mateusz Morawiecki  podjął decyzje  dotyczące zakupu 19 nowoczesnych tomografów komputerowych dla szpitali w całej Polsce. Jeden z tych tomografów  trafi do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Urządzenie do diagnostyki obrazowej zostanie  w najbliższym czasie  przekazane do kutnowskiego szpitala.

- Chciałbym serdecznie  podziękować  Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za decyzje, które podjął, a także Wojewodzie Łódzkiemu – Tobiaszowi Bocheńskiemu  za  zaangażowanie się w pozyskanie tomografu – mówi Daniel  Kowalik, Starosta Kutnowski.  

-  Nowoczesny, wielofunkcyjny  tomograf komputerowy wspomoże leczenie w kutnowskiej placówce.   Obecnie szpital  nie posiada takiego sprzętu, korzystając z usług firmy prywatnej i ponosząc przy tym duże koszty związane z obsługą tomografu.  Warto podkreślić, że zarówno  Starostwo Powiatowe w Kutnie, jak i szpital, nie poniosą żadnych kosztów związanych z zakupem tego sprzętu – dodaje  Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski .

- Tomograf, który trafi do kutnowskiego szpitala będzie służył medykom w diagnozowaniu oraz leczeniu pacjentów zakażonych COVID-19 i innych schorzeń. Jest bardzo istotny sprzęt, który usprawni pracę lekarzy oraz pozwoli lepiej zdiagnozować pacjentów chorych na covid – mówi Monika Kilar-Błaszczyk, dyrektor  ds. administracyjnych i technicznych w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. zo.o. 

Sprzęt zostanie  przekazany przez Agencję Rezerw Materiałowych. Jest  to tomograf Siemens healthcare gmbh somatom go.TOP 128 warstwowy, cena - 3 mln złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy