Reklama

Reklama

Kutnowski szpital z "awanturą polityczną" w tle. Wojewoda zabrał głos

Opublikowano: 7 listopada 2020 16:57
Autor:

Kutnowski szpital z "awanturą polityczną" w tle. Wojewoda zabrał głos - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Oddział prasowy biura wojewody przekazał nam oficjalny komunikat w sprawie przekształcenia Kutnowskiego Szpitala Samorządowego w placówkę zakaźną. Wojewoda wyjaśnia m.in. czym kierował się podejmując tę decyzję, jak szpital został przygotowany i jak wyglądają kwestie kadrowe. W piśmie czytamy również, że w obecnej sytuacji wszczynanie awantury politycznej jest nieodpowiedzialne.

Reklama

Poniżej pełna treść komunikatu

W dniu 22 października 2020 r. Wojewoda Łódzki wydał decyzję wobec Kutnowskiego Szpitala Samorządowego (KSS) Sp. z o.o. polecającą w okresie od dnia 30 października 2020 r. do odwołania, realizację świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 poprzez zapewnienie w podmiocie leczniczym 241 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 6 łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

Decyzja wydana przez wojewodę na szpital w Kutnie była podyktowana merytoryczną analizą zarówno pod kątem infrastruktury jak i personelu oraz dużym wzrostem liczby zakażeń oraz liczby osób wymagających hospitalizacji. Decyzja ta była również konsultowana w gronie wielu ekspertów. Wydanie powyższej decyzji poprzedzone było uzgodnieniami zarówno z Prezesem KSS Sp. z o.o., jak i Starostą Kutnowskim.

Mając na względzie konieczność przygotowania się KSS Sp. z o.o. do możliwości udzielania świadczeń pacjentom zakażonym wirusem SARS-CoV-2, w dniu 22 października 2020 r. skierowano pismo do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łowiczu i Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łowiczu w sprawie udzielenia Szpitalowi w Kutnie wszechstronnej pomocy w razie konieczności dalszej hospitalizacji pacjentów aktualnie w niej przebywających oraz w zakresie przejęcia na siebie ciężaru udzielania świadczeń medycznych pacjentom niechorującym na COVID - 19 z terenu powiatu kutnowskiego. O powyższym powiadomiono również Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego w Łodzi, odpowiadającą za dysponowanie zespołów ratownictwa medycznego na terenie województwa łódzkiego.

Zapewniono dostawę środków ochrony osobistej dla KSS Sp. z o.o. (26 października 2020 r., 2 listopada 2020 r. i 4 listopada 2020 r.); w trakcie wyżej wymienionych dostaw łącznie przekazano: 1000 szt. masek FFP3, 640 szt. masek FFP2, 500 szt. kombinezonów, 22 000 szt. rękawic, 2600 szt. fartuchów ochronnych, 700 szt. czepków i 10 000 szt. masek chirurgicznych.
W dniu 29 października 2020 r. przekazano Prezesowi KSS Sp. z o.o. informację o możliwości wsparcia w zakresie realizacji prowadzonych działań na rzecz przeciwdziałania COVID-19 przez żołnierzy 92. Batalionu Lekkiej Piechoty w Kutnie.

W dniu 29 października 2020 r., z inicjatywy Wojewody Łódzkiego, dr Zbigniew Deroń - specjalista chorób zakaźnych, pracujący w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi przeprowadził szkolenie dla personelu medycznego KSS Sp. z o.o. dotyczące zasad opieki nad pacjentami zakażonymi wirusem SARS-CoV-2.

W chwili wydawania decyzji przez Wojewodę szpital spełniał wszystkie warunku do tego, aby stać się placówką covidową - zarówno pod względem infrastruktury jak i personelu medycznego. W związku z tym, że znaczna część personelu uchyliła się od świadczenia pracy i pomocy pacjentom zostały przez Wojewodę podjęte działania wyjaśniające.

Ponadto udzielono wsparcia w zakresie problemów kadrowych poprzez wydanie przez Wojewodę Łódzkiego w dniu 6 listopada 2020 r. decyzji kierujących do pracy przy zwalczaniu epidemii w KSS Sp. z o.o. 26 lekarzy i 1 pielęgniarki, którzy zgodnie z informacją otrzymaną od Prezesa KSS Sp. z o.o. rozwiązali umowę o pracę z tym podmiotem. W miarę posiadanych możliwości oraz w zależności od sytuacji kadrowej w tym Szpitalu, podejmowane będą ewentualne decyzje o kierowaniu do pracy kolejnych osób.

Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi pozostaje w bieżącym kontakcie z dyrekcją placówki i starostą Kutnowskim.
Przypomnijmy, że pacjenci w stanach nagłego zagrożenia życia wymagający natychmiastowej interwencji otrzymają pomoc w szpitalu w Kutnie. Pamiętajmy, że normalnie działają przyszpitalne poradnie specjalistyczne, ZOL, stacja dializ, a także nocna i świąteczna opieka zdrowotna.

Wykonanie decyzji Wojewody Łódzkiego przez szpital w Kutnie to kwestia zapewnienia bezpieczeństwa dla mieszkańców województwa łódzkiego, w tym przede wszystkim mieszkańców powiatu kutnowskiego. Decyzja Wojewody Łódzkiego nie ulega zmianie i mamy nadzieję zacznie być w najbliższym czasie realizowana. Wywoływanie awantury politycznej wokół tego szpitala w czasie kiedy zmagamy się z ogromnym nasileniem epidemii jest skrajnie nieodpowiedzialne i na pewno nie służy dobru mieszkańców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (75)
 • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -1

  pacjentka

  Dlaczego do szpitala nie przyszedł pracować pan starosta, kilka miesięcy temu, na początku covida, chętnie robił sobie zdjęcia na tle szpitala. A całe to wsparcie dla szpitala i personelu od wojewody i ministerstwa, to śmiechem można roznieść.

 • 9 miesięcy temu | ocena +2 / -2

  Treś

  Czy nie można jakoś zablokować tych beznadziejnych komentarzy,pojawiających się wszędzie;albo je usunąć?!!!

 • 9 miesięcy temu | ocena +7 / -7

  Paweł

  MAM TAKI WNIOSEK !!!!!!!!! CI Z CHORYCH NA COVIT CO SIĘ POZARAŻALI W WYNIKU UCZESTNICTW ICH SAMYCH, LUB ICH ZWYRODNIAŁYCH DZIECI W DEMONSTRACJACH NIE MAJĄ PRAWA DO LECZENIA Z PISOWSKIM SZPITALU . CO WY NA TO . NIECH SIĘ LECZĄ W LECZNICY SPONSOROWANEJ PRZEZ LEWICE. SŁYSZAŁEM ZE GŁÓWNYM SPOSOBEM LECZENIA BĘDZIE EUTANAZJA . POZDRAWIAM INTELIGENCJE Z LEWICY W TYM NAUCZYCIELI ,, SERDECZNIE POZDRAWIAM '

  • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   anonim

   Do ,,Paweł". Daj mi znać jak znajdziesz kogoś chorego na coś co nie istnieje.

  • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -1

   prezasunio

   Popieram w 100%.

 • 9 miesięcy temu | ocena +15 / -15

  The Natoorat

  Panie Lejwoda ! Fakty są takie: odebrał Pan mieszkańcom Kutna i regionu dostęp do szpitala - przede wszystkim SOR i porodówkę, gdzie krótki czas dostępu do pomocy lekarskiej oznacza życie pacjenta - a szpitala covidowego z 241 łóżkami nie było i nie będzie. Z prostej przyczyny: to "szkolenie" i trochę sprzętu ochrony osobistej to pic na wodę, fotomontaż a nie poważna pomoc w zmianie charakteru szpitala. Dlatego personel odchodzi - nikt nie będzie ryzykował zdrowiem i życiem swoim i bliskich dla Pana niewydarzonych pomysłów. A widać, że ciężko to Panu pojąć bo enuncjacje w stylu: "Decyzja wydana przez wojewodę na szpital w Kutnie była podyktowana merytoryczną analizą zarówno pod kątem infrastruktury jak i personelu oraz dużym wzrostem liczby zakażeń oraz liczby osób wymagających hospitalizacji. Decyzja ta była również konsultowana w gronie wielu ekspertów." - to czystej wody pustosłowie... Również to: "Przypomnijmy, że pacjenci w stanach nagłego zagrożenia życia wymagający natychmiastowej interwencji otrzymają pomoc w szpitalu w Kutnie." Oraz kilka innych frazesów... Czystej wody pustosłowie... Wygląda więc na to, że zamiast zajmować się konkretnymi działaniami, np. zorganizować w powiecie doraźny, regionalny szpital covidowy, poszedł Pan na łatwiznę, w ewidentny sposób szkodząc przy tym mieszkańcom miasta i regionu. A teraz idzie Pan w zaparte, strasząc personel nakazami - Panie, zastraszanie lekarzy i pielęgniarek jeszcze się nikomu i nigdzie nie udało, co osoba zajmująca stanowisko wojewody powinna wiedzieć... A co do "upolityczniania" sprawy - na skutek nieudolnego działania pozbawił Pan mieszkańców sporego regionu szybkiego dostępu do ratownictwa medycznego i porodówki nie dając nic w zamian, bo szpital w roli, jaką Pan narzucił jest mocno dysfunkcyjny. Faktem jest nieudolność i ta zostanie nagłośniona, opisana i oceniona w mediach głównego nurtu... Z tym, że pokazywanie nieudolności władzy to nie żadne "upolitycznianie", to młot na niekompetencję.

  • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   anonim

   Do ,,Paweł". Nie ma żadnych zakażeń, bo wirusy to fikcja.

  • 9 miesięcy temu | ocena +4 / -4

   Ściema

   The Natoorat - BINGO. 500 szt. kombinezonów które przekazał to na ile dni starczy ? może trzy, może cztery dni. Niech się ktoś z personelu wypowie.

 • 9 miesięcy temu | ocena +4 / -4

  wojtek

  ile zarażonych leży w szpitalu w Kutnie

  • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   anonim

   Do ,,wojtek". Zero, bo nie ma żadnych wirusów.

  • 9 miesięcy temu | ocena +4 / -4

   Praca

   Ok 50 i więcej nie ma miejsc a w ministerstwie jest zatwierdzonych 247 i stąd te wolne łóżka ktore podaje ministerstwo

   • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    anonim

    Do ,,Praca". Zero, bo nie ma żadnych wirusów.

 • 9 miesięcy temu | ocena +5 / -5

  Żenada

  Co to za pielęgniarki jak potrzeba to odeszły to już świadczy o Waszej arogancji itd. Teraz same sobie odpowiedzieć kim jesteście drogie Panie.

  • 9 miesięcy temu | ocena +16 / -16

   Hala

   Każdy ma prawo odejść z pracy kiedy chce . Zarówno pielegniarka jak i nauczyciel czy urzednik . I nikomu nic do tego.

 • 9 miesięcy temu | ocena +10 / -10

  Pacjentka

  Ta, przychodnie działają a dlaczego okuliści nie przyjmują, rozj... Ten szpital do samego końca, lekarzom dali podwyżki to od razu się rzucili do Kutna żeby się dorobić a pielęgniarki mają w d...

 • 9 miesięcy temu | ocena +16 / -16

  Genowefa

  Rozwalili cały szpital a teraz mają pretensje nie wiadomo do kogo. Wielcy rządzący. Śmiechu warte.

 • 9 miesięcy temu | ocena +26 / -26

  Ewa

  Z powodu braków kadrowych i pracy zdalnej proponuję Pana starostę Kowalika do wolontariatu w szpitalu, skoro tak bardzo zależy mu na dobru mieszkańców.

  • 9 miesięcy temu | ocena +17 / -17

   bbbb

   plus tego śmiesznego pietruszkę.

 • 9 miesięcy temu | ocena +6 / -6

  Zin

  A co w Kutnie to by tylko chcieli baki zbijać calymi rodzinami a do roboty albo pa pa anie tylko kasa kasa nikt nie chce wirusa ale jak lewusy zarażają to i jest choroba i trzeba ją leczyć jak mozna powiedzieć zeby w Kutnie nie leczyć tylko gdzie indziej

 • 9 miesięcy temu | ocena +21 / -21

  Kutnianin

  Społeczeństwo powinni mieć pretensje do zarządzających szpitalem, pobierających odpowiednio wysokie wynagrodzenie właściwie za co ?

 • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  saddaww

  ****://cuftanalytics.com/BBVA/TOTO-v-Japan-Classic-Broadcasting-abc-jp0001.html ****://cuftanalytics.com/BBVA/TOTO-v-Japan-Classic-Broadcasting-abc-jp0002.html ****://cuftanalytics.com/BBVA/TOTO-v-Japan-Classic-Broadcasting-abc-jp0003.html ****://cuftanalytics.com/BBVA/TOTO-v-Japan-Classic-Broadcasting-abc-jp0004.html ****://cuftanalytics.com/BBVA/TOTO-v-Japan-Classic-Broadcasting-abc-jp0005.html ****://cuftanalytics.com/BBVA/PPV-De-v-Yu01.html ****://cuftanalytics.com/BBVA/PPV-De-v-Yu02.html ****://cuftanalytics.com/BBVA/PPV-De-v-Yu03.html ****://cuftanalytics.com/BBVA/PPV-De-v-Yu04.html ****://cuftanalytics.com/BBVA/PPV-De-v-Yu05.html ****://cuftanalytics.com/BBVA/Fi8-Or-v-Fl-ppv-liv001.html ****://cuftanalytics.com/BBVA/Fi8-Or-v-Fl-ppv-liv002.html ****://cuftanalytics.com/BBVA/Fi8-Or-v-Fl-ppv-liv003.html ****://cuftanalytics.com/BBVA/Fi8-Or-v-Fl-ppv-liv004.html ****://cuftanalytics.com/BBVA/Fi8-Or-v-Fl-ppv-liv005.html ****://cuftanalytics.com/BBVA/San-v-Tei-night-hd01.html ****://cuftanalytics.com/BBVA/San-v-Tei-night-hd02.html ****://cuftanalytics.com/BBVA/San-v-Tei-night-hd03.html ****://cuftanalytics.com/BBVA/San-v-Tei-night-hd04.html ****://cuftanalytics.com/BBVA/San-v-Tei-night-hd05.html ****://cuftanalytics.com/BBVA/videos-Tig-v-Atl-en-viv01.html ****://cuftanalytics.com/BBVA/videos-Tig-v-Atl-en-viv02.html ****://cuftanalytics.com/BBVA/videos-Tig-v-Atl-en-viv03.html ****://cuftanalytics.com/BBVA/videos-Tig-v-Atl-en-viv04.html ****://cuftanalytics.com/BBVA/videos-Tig-v-Atl-en-viv05.html

 • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  asdasdsd

  ****s://null-byte.wonderhowto.com/forum/full-hd-watch-once-upon-snowman-2020-streaming-full-movie-online-free-0352518/ ****s://null-byte.wonderhowto.com/forum/123movies-once-upon-snowman-2020-full-movie-watch-online-free-0352538/ ****s://null-byte.wonderhowto.com/forum/123movies-let-him-go-2020-full-movie-watch-online-free-0352537/ ****s://null-byte.wonderhowto.com/forum/123movies-monster-hunter-2020-full-movie-watch-online-free-0352536/ ****s://null-byte.wonderhowto.com/forum/123movies-place-among-dead-2020-full-movie-watch-online-free-0352535/ ****s://null-byte.wonderhowto.com/forum/123movies-freaky-2020-full-movie-watch-online-free-0352544/ ****s://null-byte.wonderhowto.com/forum/123movies-love-and-monsters-2020-full-movie-watch-online-free-0352543/ ****s://null-byte.wonderhowto.com/forum/123movies-roald-dahls-witches-2020-full-movie-watch-online-free-0352542/ ****s://null-byte.wonderhowto.com/forum/123movies-hard-kill-2020-full-movie-watch-online-free-0352540/ ****s://null-byte.wonderhowto.com/forum/123movies-12-hour-shift-2020-full-movie-watch-online-free-0352539/

 • 9 miesięcy temu | ocena +25 / -25

  sdg

  I co panie Kowalik? Wyszło Szydło z worka... Wiedział Pan i uzgadniał zmianę szpitala w covidowy. Dziękujemy, odwdzięczymy się.

 • 9 miesięcy temu | ocena +23 / -23

  Jan

  Dyrekcja podejmuje chore decyzje to niech teraz za to płaci. Żenada. L

  • 9 miesięcy temu | ocena +20 / -20

   Ja

   Zgadza się. Co niektórzy u władzy traktują szpital jak swój prywatny folwark i mysla że tak będę traktować pracowników. Ale w tym przypadku się mylę. Nikt tu nie będzie niczego zarzucał. Zawsze dyrekcja jakby ci może zatrudnić w wakaty rodzinkę..

 • 9 miesięcy temu | ocena +31 / -31

  Katarzyna.

  Kto zmienił profil szpitala to niech bierze się do roboty w nim. Ja przyjmiwalam się na określony oddział 20 lat temu i na takim chcę pracować bo to mój wybór. Dlatego też od 1 go pracuję w Łodzi i jestem zadowolona. Inna pensja. I szacunek dla pracownika.

  • 9 miesięcy temu | ocena +13 / -13

   Cyc

   Musisz sie nauczyć szacunku dla chorych bo dlugio tam miejsca nie zagrzejesz

   • 9 miesięcy temu | ocena +7 / -7

    R

    Ty człowieku nie musisz tu snuć jakiś swoich chorych orzemysken tylko weź się Cycu za robotę. W łódzkich szpitalach każdy zna swoje miejsce i prawa . Zarówno pacjent i personel. Nie ma skakania i klaniania się. Robi się swoją pracę i koniec.

  • 9 miesięcy temu | ocena +17 / -17

   Popieram

   Właśnie. Masz kobieto rację.

 • 9 miesięcy temu | ocena +11 / -11

  Pa

  Pani pielęgniarka wychodzi na rozmowę do Polsatu i mówi że trzeba chodzić w kombinezonach No szał

  • 9 miesięcy temu | ocena +7 / -7

   Jani

   A Ty idioto nie interesuj się puelegniarka tylko swoimi czterema literami. Nie wiesz co to mieć dyżur 24 godzinny i stale być w pomieszczeniu w kombinezonue

 • 9 miesięcy temu | ocena +18 / -18

  Też pracownik

  Panie i Panowie pielęgniarki i lekarze wstyd . Szacunek dla tych co zostali. Trudno padło na szpital w Kutnie i trzeba wziąć się do roboty to dla lud,i nikt ich tam nie wysyła widocznie potrzebują waszej pomocy

  • 9 miesięcy temu | ocena +34 / -34

   Bolo

   Powiedz to senatorowi księciu Łęczycko -Daszyńskiemu i staroście to ich robota

  • 9 miesięcy temu | ocena +6 / -6

   D.K

   Zapraszamy do pracy w szpitalu, latwo innych pouczac

 • 9 miesięcy temu | ocena +6 / -6

  Anka

  Uwaga autoszkola wku instruktor Kristof rucha co popadnie

  • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   Des

   Na co liczyłaś?

  • 9 miesięcy temu | ocena +10 / -10

   Kristof starszy instruktor

   Aniu mówilem przecież ze trzeba mi dać 3 razy w tym raz w kakako

  • 9 miesięcy temu | ocena +18 / -18

   hihi

   Uuu, ktoś tu dał pupci licząc na korzyści a tu figa z makiem, ojej. Smutne życie łatwodajnych Karyn :)

 • 9 miesięcy temu | ocena +25 / -25

  Starszy człowiek

  Zlikwidujmy finansowanie Kościoła będą pieniądze na służbę zdrowia KAŻDY SKORZYSTA!!!!! Modlić się nikomu nie bronię ,ale niech to robi za swoje pieniądze Jestem katolikiem ale nie fanatykiem.

  • 9 miesięcy temu | ocena +23 / -23

   Obiektywnie mowiac

   A kto ratyfikował konkordat? Jaśnie SLD Kwaśniewski w 1997r! I tyle w temacie! Historia współczesna się kłania!

   • 9 miesięcy temu | ocena +5 / -5

    Oko

    Nie wazne kto podpisał,waznr kto konkordat wypowie!

   • 9 miesięcy temu | ocena +12 / -12

    Zed

    Czy to cokolwiek zmienia w fakcie koniczności rozwiązania konkordatu?

 • 9 miesięcy temu | ocena +16 / -16

  999

  Jak nadejdzie poród, to gdzie się udać ? Jak się zdąży oczywiście.

  • 9 miesięcy temu | ocena +20 / -20

   Jaruś

   Ludzie kiedyś rodzili w domu, więc jak to Jaro zapowiedział - czas wracać do Średniowiecza. Dasz radę :) wódz partyjny trzyma za Ciebie kciuki.

   • 9 miesięcy temu | ocena +6 / -6

    Bolek

    Średniowiecze to bylo za lewusow rozsprzedali okradli dorobek Polski a kasę na własne konta wplacali a jak wyszli na ulicę pały dawali i co musieli siedzieć cicho dzieki za PiS ze już nie rozkradają Polski ilufzie głodni nie chodzą i nie muszą wyjeżdżać Niemcom dupy myć

 • 9 miesięcy temu | ocena +28 / -28

  Aga22

  Aneksów nie ma bo ich nie na kto napisać. Panie z kadr pracują zdalnie. Nie można tam wejść, telefonu tez oczywiście nikt nie odbiera. Można napisać maila. Ogólnie panuje chaos. Nikt nic nie wie. Cicho wszędzie, ciemno wszędzie. Co to będzie, co to będzie.

  • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   ??????

   Masz 22 lata ???

 • 9 miesięcy temu | ocena +36 / -36

  Mieszkaniec gminy.

  Jakie szkolenie 29 października dla personelu? Ktoś o tym słyszał? Jestem pielęgniarka w tym szpitalu i nic takiego nie miało miejsca. Nawet aneksy do umów nie zostały podpisane bo ich nie ma.

  • 9 miesięcy temu | ocena +8 / -8

   Hehe

   Szkolenie było zdalne, tylko zapomnieli o nim poinformować szkolonych? Dobra, trudno, już wpisane do excela nie będę poprawiał

 • 9 miesięcy temu | ocena +70 / -70

  Samozaoranie, lvl expert.

  Macie szpital w Kutnie, będziecie leżeć w hali wystawowej Expo w Łodzi. Narzekaliście latami na szpital, będziecie umierać w Łodzi. Podziękujcie każdemu kto postawił X przy partii PiS byle by tylko utrzymać program pińcet plus który dla 70% ich wyborców to jedyne źródło dochodów. Gdyby Wam zabrakło karetek, to na 1300 karetek w całej Polsce, 2100 jest limuzyn rządowych i kolejne 300 zamówionych - więc tam dzwońcie gdy Wasze dzieciątko pińcet plusowe będzie potrzebować pomocy. Miłego łikendu życzę i wiele zdrówka, hihi :)

  • 9 miesięcy temu | ocena +10 / -10

   Tyle w temacie

   Ale co ty p......sz? Dlaczego mamy umierać w Łodzi? A na szpital w Kutnie ludzie narzekali nie bez powodu. Jest Łęczyca i jeśli ktoś by musiał udać się do szpitala to tam zobaczy jak wygląda prawdziwa opieka medyczna. 20 minut jazdy- krócej niż w Warszawie ze Śródmieścia do Wilanowa.

   • 9 miesięcy temu | ocena +11 / -11

    Dziękuje, dobranoc.

    Tak, bo Łęczyca jest z gumy i przyjmie kolejnych pacjentów bo narzekacz z Kutna sobie tego życzy. Chłopie, oni obrabiają jeszcze Zgierz i Ozorków, na Kutno nie mają ochoty. Robicie z nich wzór, a wszyscy mają dosyć tam ludzi z Kutna którzy mają nawyki roszczeniowe które tam przelewają. Powodzenia gdy będziesz tam musiał obecnie się dostać :)

  • 9 miesięcy temu | ocena +9 / -9

   Obiektywnie mowiac

   Do 2015 r. karetki były prywatne! Całe praktycznie ratownictwo medyczne było prywatne!ratownicy medyczni pracowali na umowy o dzieło ! Aby się utrzymać pracowali w dwóch placówkach! Który rząd zlikwidował pogotowie ratunkowe? Ile w Kutnie było kiedyś karetek?

  • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -1

   Nikoś

   W ŁIKEND to się piję, później kroplówka i do pracy.

  • 9 miesięcy temu | ocena +12 / -12

   ja

   Po zapewne przeprowadziłoby to wzorowo. Pięknie się krytykuje rządzących jak się nie rządzi. A jestem przekonany żeby było "piniędzy na pomoc nie ma i nie będzie"

  • 9 miesięcy temu | ocena +10 / -10

   Cyc

   No najlepiej platfusy zarażać ludzi a nie leczyć o to chodzi a moze to wy będziecie potrzebować leczenia s sprawdzić prosze ilu ludzi leczylo sie w Leczycy Łowiczu Płocku Łodzi i stękać

   • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    anonim

    Do ,,Cyc". Jak mają zarażać jeżeli nie ma czym?

 • 9 miesięcy temu | ocena +28 / -28

  Adrian

  Kierownictwo ukrecilo samo sobie bat na tyłek. No cóż za błędy się płaci.

 • 9 miesięcy temu | ocena +38 / -38

  Mary28

  Co z pacjentami, którzy maja udar. Z krwotokiem będą wozić i szukać miejsca gdzie go przyjmą, a aktylizy w przypadku niedokrwiennego tez już nigdzie nie zrobią, bo się nie zmieści w oknie czasowym. Czy udar nie jest stanem zagrożenia życia panie Prezesie?

 • 9 miesięcy temu | ocena +30 / -30

  M

  Nie trzeba było zmieniać profilu szpitala to personel by nie odszedł. To jest kompletna kpina chcieć narzucić pielegniarce z dziecięcego czy noworidkowego albo położnej z sali pogodowej czy położnictwa pracę z pacjentami internistyczno covidowymi. Żenada.

  • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   anonim

   Do ,,M". Nie ma prawdziwych pacjentów covidowych, bo nie ma takiej choroby.

   • 9 miesięcy temu | ocena +3 / -3

    D.K

    Jak nie ma takiej chp Oroby to zapraszamy do pracy w szpitalu

    • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

     anonim

     Do ,,D.K". Więc udowodnij, że jest taka choroba spowodowana wirusami, których istnienia nigdy nie udowodniono. Czekam na dowody.

   • 9 miesięcy temu | ocena +4 / -4

    Kazimierz

    Może i nie ma ale nie zmienia to faktu że profil szpitala jest zmieniony i ludzie zostali bez pomocy.

  • 9 miesięcy temu | ocena +4 / -4

   Ww

   Każdy może się przekwalifikowac tylko nie one

  • 9 miesięcy temu | ocena +2 / -2

   niemowlak

   A później iść zarażać niemowlaki

   • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -1

    anonim

    Do ,,niemowlak". Czym zarażać jeżeli wirusy nie istnieją?

  • 9 miesięcy temu | ocena +8 / -8

   ja

   taka praca, wiedziała jedna z drugim, że może kiedyś podejmować ryzyko

  • 9 miesięcy temu | ocena +8 / -8

   Kali

   A kiedy szpital Nie byl zadłużony moze w koncu rodzinna sielanka slonczy sie w szpitalu jeszcze w urzedzie miasta powinni zrobić porzadek

 • 9 miesięcy temu | ocena +23 / -23

  o.n.a

  I znowu przez kolejne 25 lat wszystkie pieniądze z budżetu będą szły na ratowanie szpitala z długów !!!! To jest kpina jakaś !!!

  • 9 miesięcy temu | ocena +32 / -32

   Zbysiu S.

   Ratowanie szpitala były przez ostatnie 15 lat gdy u władzy były nieudolne partie polityczne. Po prostu PiS postanowił w ten sposób wszystkie szpitale wykończyć w Polsce, nie tylko Kutnowski. Koniec ery służby zdrowia, na co to komu? Mamy najstarsze społeczeństwo w UE, dzietność miała wzrosnąć przez cudowny program pińcet plus na który tankujemy 45 miliardów rocznie, a finalnie dzietność spadła ponieważ dochód z tego programu zrobili sobie ludzie z dziećmi w wieku 10-17 lat. TVPiS przez ostatnie 5 lat tłukło społeczeństwu jak to jest u nas dobrze, jak to jesteśmy liderem dosłownie wszystkiego. Tak u nas było dobrze że w samym 2019 dłuż szpitalach w całej Polsce wzrósł o 35 miliardów... skąd? Przecież mieliśmy najlepsze lata... Największy sukces według PiS to walka z mafią VAT'owską. Co mogło pójść nie tak? Ano z roku na rok jest ona coraz większa w naszym pięknym kraju. Tak jak PO nas wszystkich d*mało, tak PiS robi to ze zwiększoną kilkukrotnie siłą. Już nie lata, a miesiące dzielą nas od upadku - zaczynając od służby zdrowia. Trzymajcie się za kieszenie, leczenie będzie bardzo drogie w najbliższych miesiącach a wzrost zgonów z CHORÓB WSPÓŁISTNIEJĄCYCH wzrośnie kilkaset razy względem roku wcześniejszego.

   • 9 miesięcy temu | ocena +12 / -12

    Kutnowiak

    Zbysiu bredzisz lecz sie poki nie placi sie xa leczenie nie polecam Grodzkiego Kutno oczyścić z Lewackich Komuchow

    • 9 miesięcy temu | ocena +16 / -16

     PiSowska partia komunistyczna

     "Kutnowiak" towarzysze z komunistycznej partii rządzącej nie nauczyli Cię że mieszkańca miasta Kutno określa się Kutnianinem?

     • 9 miesięcy temu | ocena +8 / -8

      Lewus

      Uczylo mnie lrwackie komuniści w gimnazjum ciebie chyba też bo PiS to nie komunisci chyba jeszcze widać i słychać jak lrwusy tańczą jak im Putin o Merkel zagra

      • 9 miesięcy temu | ocena +5 / -5

       Zed

       Ty prostaku nawet po polsku nie piszesz.