Reklama

Reklama

Kutnowskie muzuem wyróżnione przez ministerstwo!

Opublikowano: pon, 12 kwi 2021 14:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Muzeum Regionalne w Kutnie znalazło się wśród instytucji, które otrzymały dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Reklama

Restort rozstrzygnął konkurs na dofinansowanie w ramach realizacji programu „Kultura Ludowa i Tradycyjna 2021 – nazwa własna zadania „Mistrz Tradycji". Z 924 złożonych wniosków, wsparcie finansowe otrzymało 128 instytucji, w tym Muzeum Regionalne w Kutnie. .

Autorką pomysłu i koordynatorką merytoryczną zadania jest Sylwia Kacalak Dofinansowanie (100 procent w kwocie 20 000 zł - ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ) pozwoli na poprowadzenie warsztatów rzeźbiarskich przez uznanego, kutnowskiego mistrza Antoniego Kamińskiego dla wybranej, czteroosobowej grupy młodzieży z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego Tęcza w Kutnie.

Grupa ta, dzięki predyspozycjom nabytym podczas realizacji wcześniejszego zadania, będzie pogłębiać swoją wiedzę zarówno tę teoretyczną, jak i praktyczną, dotyczącą umiejętności twórczych z zakresu rzeźbiarstwa.

Projekt trwał będzie od kwietnia do października 2021 roku i zakończony zostanie wystawą powarsztatową.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)