Reklama

Reklama

Kutnowskie przedsiębiorstwo docenione: zostało laureatem Programu Inwestor w Kapitał Ludzki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ECO Kutno

Kutnowskie przedsiębiorstwo docenione: zostało laureatem Programu Inwestor w Kapitał Ludzki - Zdjęcie główne

. | foto ECO Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W marcu w kutnowskim przedsiębiorstwie odpowiedzialnym za dostawę ciepła systemowego, w ramach programu Inwestor w Kapitał Ludzki, zostało przeprowadzone niezależne badanie opinii pracowników, w którym uczestniczyło 86% osób zatrudnionych w spółce. Realizowana polityka personalna ECO Kutno została doceniona przez pracowników, wynikiem czego decyzją Kapituły Programu Spółkę przyjęto do grona Laureatów.

Reklama

Organizatorem programu jest agencja badawcza Experience Institute realizująca badania ilościowe i jakościowe z obszaru HR-u i marketingu. Program Inwestor w Kapitał Ludzki to funkcjonujący od 2002 roku pierwszy w Polsce program badawczo-certyfikacyjny, nagradzający przedsiębiorstwa za prowadzoną politykę personalną. Opiera się na wypracowanym przez lata kanonie badania mającego na celu zwrócenie uwagi na opinie pracowników na temat najważniejszych obszarów funkcjonowania organizacji. Misją programu jest przede wszystkim zwrócenie uwagi pracodawców na potrzeby pracowników, a co za tym idzie, wspieranie firm w tworzeniu przyjaznych miejsc pracy. 

Wśród pracowników przeprowadza się anonimowe badanie w formie ankiety. Uzyskanie certyfikatu jest możliwe po osiągnięciu głównego indeksu programu na poziomie minimum 70%, stanowiącego jednocześnie średnią z indeksów dla pięciu badanych obszarów – minimum dla obszaru to 65%, do których należą:

1) ogólna satysfakcja z pracy, 

2) zaangażowanie pracowników, 

3) relacje (komunikacja i współpraca), 

4) kompetencje (rozwój i obowiązki), 

5) pracownik jako ambasador. 

W badaniu zrealizowanym w ECO Kutno w marcu 2021 r. wzięła udział zdecydowana większość pracowników (86%), których opinie zaowocowały przyznaniem godła programu, ponieważ próg ogólnej certyfikacji dla Spółki wyniósł 81%. 

Otrzymane wyróżnienie jest szczególne, ponieważ o przyznaniu nagrody w 100% decyduje siła głosu pracowników na temat pracodawcy. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy