Reklama

Reklama

"Łąkoszyn Plus" w Kutnie. Nowa inwestycja RSM Pionier

Opublikowano: pt, 16 gru 2016 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Pionier w Kutnie rozpoczyna kolejną inwestycję, tym razem na os. Łąkoszyn. Inwestycja obejmie budynek wielorodzinny wraz z otaczającym terenem, drogami, parkingami, chodnikami oraz całą infrastrukturą sieci i przyłączy instalacyjnych.

Reklama

Znajdujący się obecnie na terenie planowanej inwestycji plac zabaw zostanie przeniesiony na nieodległy teren zielony, przy ul. Armii Krajowej. Plac zabaw po modernizacji wraz z nowo projektowanym boiskiem wielofunkcyjnym oraz planowaną siłownią zewnętrzną utworzą rozległy teren rekreacyjny.

Projektowany budynek stanowi uzupełnienie istniejącego zespołu budynków mieszkalnych, wielorodzinnych osiedla Bukowa i osiedla Łąkoszyn. Obsługa komunikacyjna oraz infrastruktura instalacyjna nowego budynku tworzyć będzie spójną wyodrębnioną i ogrodzoną całość. Dojazd do działki jest bezpośrednio od ulicy Armii Krajowej. Na terenie projektowany jest podpiwniczony, pięciokondygnacyjny budynek wielorodzinny usytuowany prostopadle do ul. Armii Krajowej. Przed budynkiem wzdłuż ulicy dojazdowej zaprojektowano parkingi po jednym dla każdego mieszkania, łącznie 25 miejsc postojowych.

Klatki schodowe budynku zlokalizowano od północnego – wschodu. Balkony natomiast skierowano na najbardziej uprzywilejowane strony świata tj. południowy – zachód. Projekt przewiduje również lokalizację zieleni rekreacyjnej oraz dekoracyjnej i izolacyjnej wzdłuż ulicy wewnętrznej. W sumie projektuje się zasadzenie minimum ok. 15 krzewów i drzew liściastych i iglastych. Drogę dojazdową zaprojektowano o szerokości 5 m z kostki betonowej wibroprasowanej, chodniki i miejsca postojowe z kostki wibroprasowanej w innym kolorze.

25 mieszkań o łącznej powierzchni ok 1280 m2
1. klatka - 2 mieszkania z klatki x 5 kondygnacji
2. klatka - 3 mieszkania z klatki x 5 kondygnacji

Struktura mieszkań:
• 15 mieszkań dwupokojowych,
• 5 mieszkań trzypokojowych,
• 5 mieszkań czteropokojowych.

Budynek przystosowany będzie dla osób niepełnosprawnych. Komórki dla mieszkańców – po jednej na każde mieszkanie – zlokalizowano w piwnicy. Pomieszczenia techniczne zaprojektowano również w piwnicy bloku. Windy przewidywane są w każdej klatce.

Budynek zaprojektowano jako wielokondygnacyjny, podpiwniczony, dwuklatkowy. Bryłę ukształtowano symetrycznie i rozrzeźbiono uskokami ścian w elewacjach. Istotną rolę dla bryły budynku odgrywają loggie i balkony oraz nawiązujące do nich attyki. Od strony północno – wschodniej budynku zaprojektowano wejścia i klatki schodowe.

Wejścia podkreślono ozdobnie ukształtowanymi daszkami. Dach budynku zaprojektowano generalnie jako dwuspadowy płaski o odwodnieniu do środka budynku. Spadek przy ścianach zewnętrznych przyjęto ok 3%. Wewnętrzny układ budynku przewiduje mieszkania bezpośrednio dostępne z klatek schodowych (po dwa lub trzy z klatki). Mieszkania zaprojektowano jako przewietrzalne, położone narożnikowo lub z oknami na przestrzał w budynku. Od strony zachodniej (ekspozycja zachodnio-południowa) przewidziano duże pokoje z balkonami.

Więcej informacji:

Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa PIONIER
ul. Staszica 21, 99-300 Kutno
Adres email: [email protected]
Telefon: 24 355-26-23

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)