Reklama

Reklama

Szpital stracił najbardziej doświadczonego lekarza. Zbulwersowany personel skierował list do prezesa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Szpital stracił najbardziej doświadczonego lekarza. Zbulwersowany personel skierował list do prezesa  - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Lekarz z powołania, człowiek z ogromną wiedzą, obdarzony wielką empatią, profesjonalista i pasjonat - tak wieloletniego ordynatora Oddziału Położnictwa i Ginekologii opisują pracownicy kutnowskiego szpitala. Doktor Witold Malinowski, pełniący ostatnio funkcję Konsultanta Medycznego Oddziału, pożegnał się z pracą w KSS, co spotkało się z oburzeniem części personelu. Do prezesa Artura Gura trafił list otwarty w tej sprawie. Udało się nam uzyskać komentarz szefa placówki. Jak wyjaśnia pozbycie się tak doświadczonego lekarza?

Reklama

Jesteśmy zbulwersowani zwolnieniem z pracy Profesora dr hab. n.med. Witolda Malinowskiego, wieloletniego ordynatora Oddziału Położnictwa i Ginekologii. Pan profesor jest najdłużej pracującym lekarzem tego szpitala. Jest uznanym naukowcem zajmującym się ciążami bliźniaczymi, autorem wielu pionierskich prac, publikacji i książek w tej dziedzinie. Pan Profesor założył fundację, zbierał środki finansowe na remont i wyposażenie, przez wiele lat własnymi siłami tworzył i rozwijał Oddział, który swój obecny wygląd zawdzięcza Jemu - piszą pracownicy szpitala. 

Ja czytamy w liście skierowanym do prezesa, profesor jest bardzo oddany swojej pracy, medycyna jest nie tylko jego zawodem, lecz także pasją. W opinii personelu, dr Malinowski swoje obowiązki wykonuje rzetelnie i z ogromną empatią, zawsze troszczy się o zdrowie pacjentek, niejednokrotnie zdarzało mu się przyjeżdżać do szpitala poza godzinami swojej pracy, czasem w środku nocy, żeby pomóc w trudnej sytuacji, ratować zdrowie i życie pacjentki. 

Profesor Malinowski - lekarz z powołania, człowiek ogromnej wiedzy, potrafi pracować interdyscyplinarnie, co sprawia, że również nasza współpraca jest merytoryczna i owocna - przekonuje personel. 

Autorzy listu dodają, że profesor swoimi zasługami, tytułem i dorobkiem naukowym zawsze podnosił rangę szpitala.

Uważamy, że zwolnienie takiego człowieka z pracy jest policzkiem nie tylko dla pracowników szpitala oraz wszystkich, którzy korzystali z jego pomocy i doświadczenia - przede wszystkim pacjentek, które tak wykwalifikowanej pomocy będą niestety musiały szukać poza naszym szpitalem. 

O komentarz w sprawie zapytaliśmy prezesa KSS, Artura Gura. 

- Pan profesor Witold Malinowski nie został zwolniony. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron - odparł lakonicznie Gur. 

Prezes nie chciał zdradzać szczegółów rozstania lekarza z kutnowską placówką. Czy odpowie na list otwarty? Jeśli tak, poinformujemy o tym na łamach naszego portalu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy