Lekkoatleci kończą sezon z powodzeniem

Lekkoatleci kończą sezon z powodzeniem - Zdjęcie główne

WydarzeniaNa stadionie łódzkiego AZS-u odbył się Mityng Zakończenia Sezonu oraz zawody wielobojowe. Udział wzięli m.in. lekkoatleci z UKS „Dziewiątka” w Kutnie.

Pierwsze miejsce w kategorii młodzików wywalczył Marcin Kacprzak. Na zakończenie sezonu Marcin z powodzeniem spróbował swoich sił w ośmioboju, zwyciężając z bardzo dobrym wynikiem 4387 punktów (I dzień: 100 m – 11,94 s; pchnięcie kulą (5kg) – 11,50 m; skok w dal – 5,63 m; 400 m – 53,93 s, II dzień: 110 m ppł. – 18,23 s; skok wzwyż – 135 cm; rzut oszczepem – 42,76 m; 1000 m – 3:06,84 s). Przypomnijmy, że Marcin to niedawny brązowy medalista z Mistrzostw Polski Młodzików w biegu na 300 m.

Srebrny medal wśród juniorek młodszych w siedmioboju zdobyła Anna Pigulska z wynikiem 3561 punktów (I dzień: 100 m ppł. – 15,60 s; skok wzwyż – 152 cm; pchnięcie kulą – 6,80 m; 200 m – 27,89 s , II dzień: skok w dal – 4,68 m; rzut oszczepem – 17,90 m; 800 m – 2:49,70 s).

Startujący w ośmioboju junior młodszy Michał Ignaczewski zajął w swojej kategorii wiekowej czwarte miejsce z wynikiem 3797 punktów (I dzień: 12,43 s; 5,53 m; 9,05 m; 56,82 s , II dzień: 18,32 s; 153 cm; 3:11,57 s).

Również czwarte miejsce zajęła Wiktoria Leszczyńska, która choć w wiek młodziczki wejdzie dopiero za rok, to w tej właśnie kategorii zdobyła 1567 punktów (I dzień: 100 m ppł. – 19,55 s; skok wzwyż – 125 cm; pchnięcie kulą 4,70 m; II dzień: skok w dal – 4,05 m; 800 m – 3:00,79 s).

– Starty wielobojowe są ważnym akcentem podsumowującym koniec sezonu. Liczą się zarówno wynik punktowy, jak i sama chęć rywalizacji z innymi. Marcin, Michał i Wiktoria poprawili swoje rekordy życiowe. Marcin w drugim dniu wystartował z lekką kontuzją. Gdyby nie ona, mógłby uzyskać wynik lepszy o 200 punktów – powiedział trener UKS Jacek Kudła.

Wśród zawodników startujących w konkurencjach indywidualnych na wyróżnienie zasługują wyniki: młodziczki Izabeli Kowalskiej w skoku wzwyż – 137 cm (rekord życiowy), młodzika Jana Kacprzaka w biegu na 110 m ppł. – 17,32 s (rekord życiowy) oraz juniorki młodszej Magdaleny Lewandowskiej w pchnięciu kulą – 8,82 m i w rzucie oszczepem – 25,52 m.

Weekendowym występem lekkoatleci „Dziewiątki” kończą sezon startów na stadionie i po krótkiej przerwie zaczną przygotowania do nowego sezonu halowego.