Reklama

Lekkomyślność na targowicy? Urząd apeluje o zasłanianie ust i nosa

Opublikowano:
Autor:

Lekkomyślność na targowicy? Urząd apeluje o zasłanianie ust i nosa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd Miasta w Kutnie wydał komunikat dot. bezpieczeństwa sanitarnego. Ma to związek z obserwacjami z których wynika, że na Targowicy w Kutnie, przy ul. Narutowicza nr 35 w trakcie odbywającego się handlu we wtorki, piątki i soboty zarówno handlujący, jak i kupujący nie stosują się do zasad reżimu sanitarnego w związku z panującą w Polsce pandemią koronawirusa. W związku z tym magistrat apeluje, by przestrzegać zasad reżimu sanitarnego.

- W związku z powyższym apelujemy do wszystkich osób odwiedzających kutnowskie targowisko, aby przestrzegali obowiązku zakrywania ust i nosa, w sytuacji, gdy nie możemy zachować dystansu 1,5 metra od innych osób - podkreśla UM Kutno.

Urząd przypomina, że obowiązek zakrywania ust i nosa w określonych przestrzeniach zamkniętych, czy też otwartych jest uregulowany w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii , które zostało wydane na podstawie regulacji prawnych zawartych w Ustawie z dnia 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

- Jednocześnie informujemy, że za nieprzestrzeganie zasad reżimu sanitarnego, min. poprzez niezakrywanie ust i nosa można zostać ukaranym mandatem w wysokości do 500 złotych, czy też za brak maseczki w określonym miejscu, w drodze decyzji administracyjnej może być wymierzona kara pieniężna w wysokości od 5.000 złotych do 10.000 złotych. Pamiętajmy – zakrywanie ust nosa chroni każdego z nas! - zwraca się UM do mieszkańców.

fot. archiwum/poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE