Reklama

Reklama

Letnie impresje. Ruszyła II edycja cyklu plenerowych koncertów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie rozpoczęła II edycję koncertów "Muzyka Róż(a)na".

Reklama

"Muzyka Róż(a)na" to niedzielne popołudnia spędzone w Parku Wiosny Ludów w towarzystwie muzyków związanych z PSM w Kutnie. W dzisiejszym koncercie "Letnie impresje" wzięli udział:

Ewa Główka - jest absolwentką Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie fletu dr hab. Katarzyny Przybylskiej. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych flecistów, takich jak: Wally Hase, János Bálint, Felix Renggli, Jean-Michel Tanguy, Moshe Aron Epstein, Mario Caroli, Dejan Gavric. Jest laureatką konkursów: I miejsce na VII Piotrkowskich Spotkaniach Fletowych (kwartet fletowy), wyróżnienie na XVI Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych Jawor (kwartet fletowy). Współpracowała z orkiestrą Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Orkiestrą Kameralną Polish Camerata. Od września 2018 prowadzi klasę fletu w PSM w Kutnie.

Przemysław Szczygielski - w 2021 roku ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie fletu dr hab. Eweliny Zawiślak, prof. AM. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w 2008 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. K. Kurpińskiego w Kutnie w klasie mgr Ewy Sopur. Od 2014 roku kontynuował naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie dr hab. Eweliny Zawiślak, którą ukończył z wyróżnieniem w 2016 roku. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną. Koncertuje jako solista, a także w charakterze muzyka kameralnego oraz orkiestrowego. Od września 2020 r. prowadzi klasę fletu w PSM w Kutnie.

Paulina Urbankowska - w 2008 roku ukończyła Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu prof. Anny Wesołowskiej-Firlej. Brała udział w wielu konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez tak wybitnych pianistów jak: Tatiana Szebanowa, Wiktor Mierżanow, Anna Wesołowska-Firlej, Monika Urbaniak-Lisik, Andrzej Tatarski, Andrzej Jasiński, Grzegorz Kurzyński. We wrześniu 2014 roku rozpoczęła pracę w Szkole Muzycznej I-go stopnia w Gąbinie jako nauczyciel fortepianu i akompaniator. Od października 2015 roku jest akompaniatorem w klasie fletu w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewicz w Łodzi.

Kolejne koncerty odbędą się 10 lipca, 24 lipca, 7 sierpnia, 21 sierpnia i 4 września. Więcej informacji TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy