Reklama

Reklama

Lewica chce zamknięcia kościołów na święta. Poseł Woźniak: "To czysto esbecka metoda działania"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Lewica chce zamknięcia kościołów na święta. Poseł Woźniak: "To czysto esbecka metoda działania" - Zdjęcie główne

. | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Parlamentarzyści Lewicy systematycznie domagają się objęcia kościołów obostrzeniami covidowymi. W niedzielę poseł z Łodzi, Tomasz Trela domagał się rychłego zamknięcia świątyń w związku z trzecią falą pandemii. Do jego wystąpienia, w rozmowie z Radio Łódź, odniósł się poseł z Kutna, Tadeusz Woźniak.

Reklama

Przypomnijmy, że decyzją rządu, od soboty (27) marca na terenie całego kraju obowiązują nowe obostrzenia. Dotyczą one także kościołów, gdzie może przebywać maksymalnie jedna osoba na 20 metrów kwadratowych, a wieni powinni zakładać maseczki i stosować się do dystansu społecznego. 

Na niedzielnej konferencji Tomasz Trela przedstawił zdjęcia z trzech łódzkich kościołów, wykonane w niedziele. W jego opinii wierni nie stosują się do reżimu sanitarnego, co prezentował na wspomnianych fotografiach. 

- Jeżeli ktoś chce nam wmówić, że tutaj ktokolwiek sprawdzał odległości między wiernymi, albo że jest tutaj 20 mkw na osobę, to jest po prostu nieuczciwy i mówi nieprawdę [...] Żądamy od premiera Morawieckiego jednoznacznej decyzji, żeby na ten najtrudniejszy moment, na najtrudniejszy czas rozpędzonej trzeciej fali, kościoły zostały zamknięte - mówił poseł Trela. 

Słów polityka Lewicy nie pozostawił bez komentarza poseł Tadeusz Woźniak. W rozmowie z dziennikarzem Radio Łódź nie szczędził ostrych słów pod adresem Treli. 

- Jeżeli pan Trela odwiedzi kilkanaście kościołów, to pewnie jakieś uchybienia znajdzie. To czysto esbecka metoda działania. Tak działała komuna i służby specjalne za czasów PRL-u. Myślę, że Lewica ma to w genach. Jeżeli chodzi o troskę o zdrowie, to każdy musi w sposób odpowiedzialny podejmować swoje decyzje - stwierdził poseł Woźniak, cytowany przez Radio Łódź. . 

 

 

-

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy