Reklama

Reklama

Lewica walczy o legalną aborcję. Zbierali podpisy także w Kutnie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Nowa Lewica Kutno

Lewica walczy o legalną aborcję. Zbierali podpisy także w Kutnie  - Zdjęcie główne

Podpisy pod projektem ustawy zbietano także w Kutnie | foto Nowa Lewica Kutno

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Lewica chce złożyć obywatelski projekt ustawy "Legalna aborcja. Bez kompromisów". Aby było to możliwe, konieczne jest zebranie 100 tys. podpisów. Do akcji włączyła się także kutnowska Nowa Lewica. Wczoraj podpisy pod projektem zbierano w centrum Kutna.

Reklama

Jak czytamy na stronie Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej "Legalna aborcja. Bez kompromisów", podpisy może zbierać każdy, również osoby niepełnoletnie. Wystarczy wydrukować kartę podpisów, którą znajdziecie tu: www.labk.pl.

Na karcie tej jest 10 miejsc, wystarczy się na niej podpisać, wypełniając czytelnie wszytkie dane (w adresie pamiętajcie o kodzie i miejscowości).  Strony z podpisami należy w oryginale pocztą na jeden z adresów:

- Komitet Legalna Aborcja Bez Kompromisów, skrytka 67 FUP, ul. 11 Listopada 8, 74-100 Gryfino

- Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Nowolipie 13/15, 00-150 Warszawa 

 - Zbieramy podpisy do końca 2021 r. Aby złożyć obywatelski projekt ustawy musimy zebrać co najmniej 100 tysięcy podpisów. Jednak im więcej ich zbierzemy tym lepiej, ponieważ większa liczba podpisów świadczy o wysokim poparciu społecznym dla idei projektu. Pod projektem może się podpisać każda pełnoletnia osoba, która posiada czynne prawo wyborcze - piszą inicjatorzy.

Jako, że to projekt ustawy, a nie petycja, należy podpisać się osobiście, nie ma możliwość zbierania podpisów on-line.  W Kutnie stacjonarnym punktem podpisó jest Biuro Poselskie Pauliny Matysiak, zlokalizowane przy ul. Narutowicza 20, (czynne: poniedziałek, środa i piątek w godzinach 8:00-16:00).

Co zawiera projekt Legalna Aborcja bez Kompromisów?

- Każda osoba będzie mogła zrobić aborcję do 12 tygodnia ciąży bez podawania przyczyn i dodatkowych warunków. W przypadku uszkodzenia płodu czy ciąży z gwałtu ten termin będzie wydłużony do 24 tygodni.

 - W zależności od sytuacji, pacjentka będzie miała zapewnione leki poronne albo zabieg chirurgiczny w szpitalu. Jeśli nie będzie wskazań do hospitalizacji nadal będziemy mogły robić aborcje w domu.

 - Zwiększy się dostęp do badań prenatalnych, będziemy też miały pełną i natychmiastową wiedzę o ich wynikach - koniec z ukrywaniem wad płodu przed kobietą, żeby zniechęcić ją do przerwania ciąży.

 - Koniec z prześladowaniem i straszeniem naszych bliskich: zniknie zapis o karaniu “pomocnictwa w aborcji”

- Koniec z klauzulą sumienia w obecnym kształcie - wyznanie lekarza nie będzie miało wpływu na to, czy my będziemy mieć dostęp do aborcji.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy