Reklama

Reklama

Lewy alkohol, papierosy bez akcyzy i marihuana. 42-latek w rękach kutnowskich kryminalnych [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie zatrzymali 42-latka, który przechowywał nielegalne wyroby akcyzowe i narkotyki. Zatrzymany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Wysokość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego wstępnie oszacowano na ponad 118 tysięcy złotych.

Reklama

Na trop nielegalnego procederu wpadli policjanci z kutnowskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją. Ustalenia i intensywna praca funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania 14 września 42-letniego mężczyzny. Podczas przeszukania pomieszczeń należących do mężczyzny funkcjonariusze ujawnili łącznie ponad 89 kg krajanki tytoniu, ponad 7000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, ponad 160 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia, oraz ponad 2,5 kg marihuany.

- Nielegalny towar ukryty był między innymi w kontenerze na jednej z posesji, w samochodzie, a także przyczepie samochodowej. Wszystko zostało zabezpieczone przez mundurowych - relacjonuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie. 

Zatrzymany 42-latek został osadzony w policyjnym areszcie. 16 września 2021 roku usłyszał zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków odurzających za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności oraz przechowywania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy za co grozi dodatkowo wysoka grzywna. Wstępne oszacowano, że skarb państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na ponad 118 tysięcy złotych. 17 września sąd na wniosek prokuratora, zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy