Reklama

Reklama

Literacki debiut kutnianki. W bibliotece opowiedziała o swojej drodze do "Prawdy" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Upór, pasja, talent i... lockdown - wszystko to pozwoliło Ewie Szymańskiej spełnić marzenia i ujrzeć swoje dzieło na księgarnianych półkach. Jak powstawała jej debiutancka "Prawda"? Ile literacka fikcja ma wspólnego z życiem autorki? Czy książka doczeka się kontynuacji? Kim jest Oczytany Dzik? Na te i inne pytania rodowita kutnianka odpowiadała podczas wczorajszego spotkania w bibliotece.

Reklama

Ewa Szymańska to kutnianka z urodzenia, warszawianka z wyboru. Pasjonatka kultury i sztuki, zaczytana w dobrych książkach. Absolwentka filologii germańskiej oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracowała w mediach i agencjach reklamowych. Prowadziła impresariat artystyczny, zajmowała się organizacją koncertów i PR-em artystów. Obecnie pracuje w największej sieci kinowej w Polsce i ściśle współpracuje z dystrybutorami wprowadzającymi filmy na polski rynek.

W 2022 roku Ewa Szymańska wydała swoją debiutancką książę, kryminał pt. "Prawda". Główną bohaterką jest Anka - bystra złodziejka, która kradnie tożsamości w internecie, zaciąga na nie kredyty i pożyczki, oraz wyłudza pieniądze internetowymi szantażami. W swoich działaniach kieruje się jednak pewnym kodeksem… Jest bezczelna i bezkarna. Do czasu. Pewnego dnia cały jej świat wywraca się do góry nogami. Razem ze swoim chłopakiem, Markiem będzie musiała stawić czoła lawinie wydarzeń, które nieodwracalnie zmienią ich życie.

O procesie twórczym "Prawdy", trudach związanych z jej wydaniem, ale i tematach pozaliterackich Ewa Szymańska opowiadała we wtorkowy wieczór w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie. Spotkanie poprowadził brat autorki, Krzysztof Szymański. 

Przybyli dowiedzieli się m.in., że w napisaniu książki pomógł jej pandemiczny lockdown, sama podjęła się wydania tytułu, a - co najważniejsze - z pewnością nie było to jej ostatnie literackie tchnienie. Ci, którzy wkręcili się w przygody Anki, mogą już zacięrać ręce na jej kolejne perypetie. 

W trakcie spotkania czytelnicy mogli usłyszeć nieco więcej o życiu autorki. Od kilku lat Ewa Szymańska prowadzi na Instagramie profil @oczytany_dzik, na którym poleca dobre książki. Pisze odkąd pamięta, opowiadania, felietony, komentarze. Część jej tekstów o muzyce ukazało się na portalu interia.pl i były to materiały dziennikarskie. Owocem pracy w radiu była książka z wywiadami „Wywiady bez kitu”, w której można znaleźć jej rozmowy, które współprowadziła, z m.in. Katarzyną Nosowską, Lechem Janerką, Maciejem Maleńczukiem czy Renatą Przemyk.

Po rozmowach - mniej i bardziej poważnych - przyszedł czas na indywidualne spotkania z czytelnikami. Nie zabrakło gratulacji, kwiatów i wspólnych zdjęć. 

Ewie Szymańskiej życzymy kolejnych literackich sukcesów i częstszych wizyt w rodzinnym mieście!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy