Reklama

Reklama

Lockdownu jednak nie będzie? Czwarta fala ma być dużo słabsza od poprzedniej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Lockdownu jednak nie będzie? Czwarta fala ma być dużo słabsza od poprzedniej - Zdjęcie główne

Czy czwarta fala wymusi na rządzie wprowadzenie lockdownu? | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wiele wskazuje na to, że lockdown, którego obawia się spora część Polaków, nie dojdzie do skutku. Tak wynika przynajmniej z wypowiedzi prof. Andrzeja Horbana, głównego doradcy premiera do spraw COViD-19.

Reklama

Jak powiedział Horban w TVN24, nawet w przypadku czwartej fali nie ma powodu do lockdownu. Konieczne będzie jednak przestrzeganie zasad dystansu społecznego i noszenia masek. Powołując się na swoje wyliczenia, stwierdził, że czwarta fala - gdyby była - będzie o 1/3 mniejsza od drugiej fali, czyli nie 35 tys., a góra 10 tys. zakażeń dziennie. Zwrócił uwagę, że "infrastruktura jednostek służby zdrowia, które przyjmowały tych pacjentów, jest już w tej chwili zupełnie inna, jest poprawiona, a personel ma doświadczenie w leczeniu tych chorób".

Doradca prezesa rady ministrów wyjaśniał, że głównym powodem hospitalizacji było ciężkie, śródmiąższowe zapalenie płuc, które przekształcało się w ostry zespół niewydolności oddechowej. To znana jednostka, ale relatywnie rzadka kiedyś, teraz było to masowe.

Czy w przypadku czwartej fali należałoby wprowadzić lockdown?

- Ja myślę, że niech nas ręka boska broni od lockdownów, a już na pewno od zamykania wszystkich w domach, bo już nie ma takiego powodu [...] Wracamy w tym momencie natychmiast do masek, do dystansu społecznego. Należy uniknąć zamykania ludzi w domach i niszczenia więzi społecznych, czyli nie zdalna praca, raczej nie zdalne nauczanie, ale normalne chodzenie do szkoły - powiedział Horban. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy