Reklama

Reklama

Łowcy Burz ostrzegają: „Dziś czeka nas prawdopodobnie najsilniejszy incydent burzowy”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: fot. pixabay/Łowcy Burz Łódzkie

Łowcy Burz ostrzegają: „Dziś czeka nas prawdopodobnie najsilniejszy incydent burzowy” - Zdjęcie główne

Łowcy Burz ostrzegają: „Dziś czeka nas prawdopodobnie najsilniejszy incydent burzowy” | foto fot. pixabay/Łowcy Burz Łódzkie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wszystko wskazuje na to, że po weekendowych wysokich temperaturach, dziś czeka nas załamanie pogody, silny wiatr i burze. Alert RCB ostrzega także przed możliwymi przerwami w dostawie prądu. Jak prognozują Łowcy Burz z naszego województwa, to może być najsilniejszy do tej pory incydent burzowy w tym sezonie.

Reklama

IMGW i RCB ostrzegają 

Ostrzeżenie meteorologiczne przed burzami z gradem obowiązuje na terenie całego województwa łódzkiego. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w powiecie kutnowskim „prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad”.

Nawałnic możemy spodziewać się między 12:00 a 22: 00. Instytut zaznacza jednak, że najbardziej intensywne zjawiska wystąpią w godzinach popołudniowych i wieczornych. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia ocenia się na 80%.

Ostrzeżenie do mieszkańców rozesłało też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Smsy ostrzegają przed burzą, silnym wiatrem i możliwymi przerwami w dostawie prądu.

- Uwaga! Dziś (20.06) burze z gradem i silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr – brzmi treść alertu RCB.

To mogą być najsilniejsze burze w sezonie

Jak zaznaczają Łowcy Burz Łódzkie, „dziś czeka nas prawdopodobnie najsilniejszy incydent burzowy w trakcie obecnego sezonu burzowego. Ze względu na pewne rozbieżności w prognozach możliwa jest aktualizacja”.

Pierwsze burze pojawiły się już na terenie województwa, jednak są one tylko wstępem. Najgroźniejsza sytuacja czeka nas w godzinach popołudniowych - od Dolnego Śląska zaczną się tworzyć burze, które szybko będą organizować się w superkomórki oraz układy burzowe.

- Według obecnych wyliczeń nad naszym województwem pojawi się kilka superkomórek oraz możliwy układ burzowy. Drugi stopień ostrzeżenia zostaje wydany ze względu na porywy wiatru przekraczające lokalnie 100 km/h, opady deszczu do 35 mm oraz opady dużego gradu 3-6 cm! Podczas przechodzenia superkomórek istnieje marginalna szansa na pojawienia się trąby powietrznej!  - ostrzegają Łowcy Burz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy