Reklama

Reklama

Tereny rekreacyjne nad kutnowskim zalewem? Ratusz: "Chcemy do tego dążyć" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 20 cze 2022 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Władze Kutna informują nas, że zagospodarowanie terenów znajdujących się obok zalewu przy ulicy Narutowicza na miejsce do rekreacji jest możliwe. Póki co nie padła jednak żadna konkretna data realizacji tego pomysłu. Niemniej ta informacja i tak może napawać optymizmem tych, którzy spędzają tam czas, a z naszych obserwacji wiemy, że takich osób nie brakuje. Zapewne byłoby ich jeszcze więcej w przypadku pojawienia się tam dodatkowych atrakcji.

Reklama

Zagospodarowanie terenów w okolicy kutnowskiego zalewu nie jest tematem nowym. Projekt realizacji takiej inwestycji znalazł się w jednej z edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego, ale musiał zostać odrzucony na etapie weryfikacji merytorycznej, ponieważ dzierżawcą terenu jest Stowarzyszenie wędkarskie Zalew, a projektodawca nie dołączył zgody zarządcy terenu.

O tym pomyśle wspominał też radny Robert Stępniewski, oprócz tego przy okazji jednej z sesji Rady Miasta Kutno tę sprawę poruszała radna Joanna Podemska. Odnosiła się do tego komentując projekt jednej z uchwał.

- Moim zdaniem konieczne jest (...) zaplanowanie, które konkretnie obszary przeznaczyć na jaki cel, m.in.: plażę nad Zalewem, boiska sportowe do gry w koszykówkę i siatkówkę, ławeczki do wypoczynku – zaznaczała w maju Joanna Podemska.

Wówczas zapowiedzieliśmy, że poprosimy Urząd Miasta w Kutnie o odniesienie się do tych sugestii. Niedawno magistrat odpowiedział nam, że na zagospodarowanie terenów zielonych obok zalewu przy ulicy Narutowicza jest bardzo duża szansa.

- Plan rewitalizacji tego miejsca został umieszczony w projekcie Strategii Rozwoju Miasta Kutna 2030. Opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu ma zostać zlecone w niedługim czasie. Chcemy, aby miasto było atrakcyjne dla mieszkańców pod każdym względem, szczególnie latem w sezonie urlopowo-wypoczynkowym i wakacyjnym  - podkreśla Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Kiedy ta koncepcja może doczekać się realizacji? Na ten moment tego nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że w najbliższych miesiącach w Kutnie prowadzona będzie inna duża inwestycja rekreacyjna, czyli zagospodarowanie terenów nad rzeką Ochnią. 

- W ramach tego zadania w Parku Nad Ochnią ma powstać plaża i pomost, a także boisko do siatkówki plażowej i odpowiednia infrastruktura. Naturalnym kolejnym etapem inwestycji w rekreację wydaje się być wspomniane zagospodarowanie miejsca przy zalewie. Do czego będziemy chcieli dążyć – zapewnia K. Klimaszewski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy