Reklama

Reklama

Prześwietlenie tygodnia na KCI: Sporo imprez, nawałnice z trąbą powietrzną w tle, procesje Bożego Ciała

Opublikowano: ndz, 19 cze 2022 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sprawdzamy, co na przestrzeni ostatnich dni działo się w Kutnie i powiecie. Pogoda momentami była dość niebezpieczna, raz zrobiło się groźnie bez żadnego ostrzeżenia. Oprócz tego ten tydzień stanął pod znakiem procesji Bożego Ciała z udziałem tłumów wiernych i informacji podawanych przez służby - w tym o próbie samobójczej na popularnej dyskotece, podsumowaniu policyjnej akcji, czy o podpaleniu w Krośniewicach. Sprawdziliśmy, dlaczego w KDK jak dotąd nie powstała druga sala kinowa, oraz odbyliśmy ciekawą rozmowę z szybownikiem Łukaszem Wójcikiem. A to tylko krótki wyrywek najciekawszych newsów, które w tym tygodniu pojawiły się na KCI. Sprawdźcie, czy jesteście ze wszystkim na bieżąco, zapraszamy do naszego Podsumowania Tygodnia.

Reklama

Niedziela (12.06.2022)

W ubiegłą niedzielę Żychlin stał się areną zmagań kolarzy i biegaczy. Odbyła się tam XV edycja ŻTC BIKE RACE – prestiżowych zawodów, na których starcie corocznie staje ponad tysiąc uczestników. 

Także w niedzielę informowaliśmy o podsumowaniu policyjnej akcji „Niechronieni Użytkownicy Ruchu Drogowego”. W ciągu zaledwie jednego dnia podjęto prawie 80 interwencji.

Wieczorem dotarła do nas dramatyczna informacja pochodząca z popularnej wśród Kutnian plaży Patelnia. W trakcie imprezy młody mężczyzna podciął sobie gardło, został zabrany przez karetkę do szpitala.

Poniedziałek (13.06.2022)

W poniedziałek rano przyjrzeliśmy się opiniom mieszkańców Kutna na temat utworzenia w naszym mieście tężni solankowej. Podobną inwestycję niedawno przeprowadzono w Krośniewicach i cieszy się ona dobrymi opiniami wśród mieszkańców. W przypadku Miasta Róż zdania są podzielone.

Także w poniedziałek zapowiedzieliśmy dużą historyczną imprezę w Leszczynku – Odyseję Napoleońską. Odbędzie się ona już niedługo, a organizatorzy zadbali o sporą ilość atrakcji. Wśród nich znajdzie się m.in. rekonstrukcja historyczna.

Przed południem nad powiat kutnowski nadeszły intensywne burze. W Kutnie zalało kilka ulic, przez co kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami. Ogromna ilość wody nagromadziła się na tymczasowym przejeździe pod wiaduktem Józefów/Warszawskie Przedmieście, z kolei pod Kutnem piorun uderzył w budynek.

Wtorek (14.06.2022)

We wtorek wróciliśmy do tematu, który co jakiś czas przewija się w głosach mieszkańców Kutna, zwłaszcza tych, którzy lubią spędzać czas przed wielkim ekranem. Poszukaliśmy odpowiedzi na pytania dlaczego w Kutnowskim Domu Kultury jak dotąd nie powstała druga sala kinowa, ani w naszym mieście nadal nie otworzyło się żadne z kin sieciowych.

Później wróciliśmy na chwilę do poniedziałkowych nawałnic po informacji o tym, że w regionie mogła pojawić się trąba powietrzna. Sprawie przyglądali się Łowcy Burz na podstawie nagrania wykonanego przez jednego z internautów.

Przez cały dzień kierowcy poruszający się Drogą Krajową 92 w okolicach strefy ekonomicznej musieli liczyć się z utrudnieniami w związku z pracami drogowymi prowadzonymi przez GDDKiA. Wymieniania była nawierzchnia, jak dotąd brakuje jeszcze na niej oznakowania poziomego.

Wieczorem opublikowaliśmy rozmowę z Łukaszem Wójcikiem – niezwykle utytułowanym szybownikiem z naszego miasta. Opowiedział nam m.in. o kulisach uprawianego przez siebie sportu.

Środa (15.06.2022)

W środę sprawdziliśmy statystyki dotyczące kobiet zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy. W każdej z gmin powiatu kutnowskiego ponad połowę zarejestrowanych w PUP stanowią właśnie kobiety.

Później straż pożarna poinformowała nas o niebezpiecznym zdarzeniu w Krośniewicach. Doszło tam do pożaru budynku, przyczyną prawdopodobnie było podpalenie, dlatego sprawę przekazano policji.

Niedawno zapowiedziano kolejne obrady Rady Miasta Kutno. Przeglądając ich program znaleźliśmy projekt uchwały, który zakłada, że Miasto Kutno przekaże dotację na utworzenie miejsc handlowych na Placu Wolności. Oczywiście do tego niezbędna jest aprobata radnych.

Kolejnym newsem z Ratusza było podpisanie umowy z Komendą Powiatową Policji w Kutnie. Na jej mocy na ulicach miasta pojawią się dodatkowe patrole. Magistrat i KPP Kutno podobne porozumienia podpisują co roku w okresie wakacyjnym.

Czwartek (16.06.2022)

W czwartek przypadała Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie zwana Bożym Ciałem. Rano ulicami kutnowskiego Dybowa przeszły setki osób w procesji zorganizowanej przez Parafę Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Później bardzo liczna procesja przeszła przez centrum Kutna – wyruszyła spod kościoła parafii Błogosławionych Męczenników Kutnowskich i doszła w okolice kościoła św. Wawrzyńca.

Po południu nad powiat kutnowski nadeszła krótka, ale dość intensywna nawałnica z ulewnym deszczem i gradem. Od poniedziałkowego załamania pogody różniło ją to, że nie ostrzegali przed nią synoptycy, a jedynie pasjonaci pogodowi. Na szczęście pogoda nie wyrządziła żadnych poważniejszych szkód.

Wieczorem wróciliśmy z naszym cyklem „W Kutnie i okolicach”. Tym razem wybraliśmy się do Żychlina w miejsce, które ma tragiczną historię. Odwiedziliśmy cmentarz choleryczny. Powstał, gdy epidemia dziesiątkowała mieszkańców. Źródła historyczne podają, że niejednokrotnie dotykała całe rodziny.

Piątek (17.06.2022)

W piątek kutnowska policja przypomniała o obowiązkach ciążących na właścicielach psów. Za zignorowanie niektórych z nich można dostać solidnie „po kieszeni”, dodatkowo mówimy o komforcie życia naszych czworonogów.

Później kolejny raz dostaliśmy przykład tego, jak lekkomyślne jest wsiadanie za kierownicę na „podwójnym gazie”. Kierowca volkswagena spowodował wypadek będąc pod wpływem alkoholu, do szpitala trafiły dwie osoby, w tym nastolatka.

W piątek uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 mieli dzień pełen atrakcji. Zorganizowano gry i zabawy na świeżym powietrzu. Zadbano też o sportowe akcenty.

Dom Jarosława Kaczyńskiego, Pałac Prezydencki, najcenniejsze dzieło sztuki w Polsce, poligony wojskowe i ośrodek niedaleko Kutna w którym leczone są osoby potencjalnie niebezpieczne – gdzie tu wspólny mianownik? Otóż z opublikowanego w sieci rankingu wynika, że to jedne z najpilniej strzeżonych miejsc w naszym kraju.

Sobota (18.06.2022)

Wraz z początkiem weekendu zabraliśmy Was w podróż w czasie sprawdzając, jak na przestrzeni 160 lat zmieniał się kutnowski dworzec. Warto pamiętać, że Kutno już w XIX wieku stało się ważnym ośrodkiem kolejowym w Polsce. Największy rozwój przypadł jednak na lata dwudzieste i trzydzieste XX wieku.

Również wczoraj nasz region oficjalnie powitał lato. Z tej okazji zorganizowano dużą imprezę, wzięli w niej udział mieszkańcy Kutna i powiatu, a jedną z głównych atrakcji był koncert Zenka.

Odwiedziliśmy Żychlin, gdzie zjechały się foodtrucki, przygotowano też wiele innych atrakcji, także dla dzieci. Impreza trwa jeszcze dziś, więc jeśli macie ochotę na skosztowanie czegoś z kuchni na co dzień dla nas niedostępnej wybierzcie się na tereny rekreacyjne przy ulicy Łąkowej.

A spędzaniu czasu na świeżym powietrzu zdecydowanie sprzyja pogoda. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że w powiecie kutnowskim temperatura może osiągać powyżej 30 stopni Celsjusza. Zalecamy jednak, by z tak sprzyjającej aury korzystać rozsądnie w celu uniknęcia przegrzania. W przypadku np. dłuższego spaceru przyda się coś do picia i jakiekolwiek nakrycie głowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy