reklama
reklama

Boże Ciało w Kutnie. Setki wiernych na ulicach Dybowa [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Boże Ciało w Kutnie. Setki wiernych na ulicach Dybowa [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaUlicami kutnowskiego Dybowa przeszła procesja Bożego Ciała zorganizowana przez Parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Uczestniczyło w niej bardzo wielu parafian.
reklama

Procesja przeszła ulicą Jesienną, Sadową, Bocianią, Bluszczową, Wiśniową, Zimową i ponownie Jesienną z powrotem do kościoła. Parafia informuje, że ołtarz przy ulicy Sadowej przygotował Legion Maryi, przy ulicy Bocianiej Róże Różańcowe, a trzeci ołtarz przy ulicy Zimowej Przyjaciele Oblubieńca.

reklama

Z kolei o ostatni ołtarz znajdujący się przy kościele zadbali pracownicy parafii i ministranci.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa potocznie zwana Bożym Ciałem to uroczystość liturgiczna w Kościele katolickim dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, obchodzona jest w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego, a we Włoszech w niedzielę po uroczystości Trójcy Świętej. Jest świętem nakazanym. 

reklama

Po raz pierwszy uroczystość Bożego Ciała obchodzona była w Leodium (Liège) w 1246, a w 1317 ustanowiona jako święto dla całego Kościoła zachodniego. W Polsce zostało wprowadzone przez biskupa Nankera na synodzie w Krakowie w 1320.

Podczas ostatniej uroczystości Prymas Polski Wojciech Polak, który przewodniczył mszy świętej w gnieźnieńskiej katedrze, a następnie wspólnie z wiernymi uczestniczył w procesji eucharystycznej, mówił o znaczeniu Bożego Ciała w życiu człowieka. 

reklama

- Boże Ciało jest po to, abyśmy nauczyli się rozpoznawać Boga w naszej codzienności, abyśmy uczynili ją bardziej wrażliwą na Boga, abyśmy w imię tej obecności Boga pośród nas wyciągnęli nasze dłonie w geście pojednania i przebaczenia do tych, z którymi nie jest nam łatwo – mówił Prymas.

Jak tłumaczył, wychodząc z Najświętszym Sakramentem na ulice miasta, mamy szansę rozpoznawać Boga w naszej codzienności. On bowiem wchodzi w ten widzialny sposób w naszą ludzką codzienność. Nie można bowiem Jezusa traktować jako kogoś dalekiego.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama