Reklama

Reklama

Boże Ciało w Kutnie. Setki wiernych na ulicach Dybowa [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 16 cze 2022 13:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ulicami kutnowskiego Dybowa przeszła procesja Bożego Ciała zorganizowana przez Parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Uczestniczyło w niej bardzo wielu parafian.

Reklama

Procesja przeszła ulicą Jesienną, Sadową, Bocianią, Bluszczową, Wiśniową, Zimową i ponownie Jesienną z powrotem do kościoła. Parafia informuje, że ołtarz przy ulicy Sadowej przygotował Legion Maryi, przy ulicy Bocianiej Róże Różańcowe, a trzeci ołtarz przy ulicy Zimowej Przyjaciele Oblubieńca.

Z kolei o ostatni ołtarz znajdujący się przy kościele zadbali pracownicy parafii i ministranci.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa potocznie zwana Bożym Ciałem to uroczystość liturgiczna w Kościele katolickim dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, obchodzona jest w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego, a we Włoszech w niedzielę po uroczystości Trójcy Świętej. Jest świętem nakazanym. 

Po raz pierwszy uroczystość Bożego Ciała obchodzona była w Leodium (Liège) w 1246, a w 1317 ustanowiona jako święto dla całego Kościoła zachodniego. W Polsce zostało wprowadzone przez biskupa Nankera na synodzie w Krakowie w 1320.

Podczas ostatniej uroczystości Prymas Polski Wojciech Polak, który przewodniczył mszy świętej w gnieźnieńskiej katedrze, a następnie wspólnie z wiernymi uczestniczył w procesji eucharystycznej, mówił o znaczeniu Bożego Ciała w życiu człowieka. 

- Boże Ciało jest po to, abyśmy nauczyli się rozpoznawać Boga w naszej codzienności, abyśmy uczynili ją bardziej wrażliwą na Boga, abyśmy w imię tej obecności Boga pośród nas wyciągnęli nasze dłonie w geście pojednania i przebaczenia do tych, z którymi nie jest nam łatwo – mówił Prymas.

Jak tłumaczył, wychodząc z Najświętszym Sakramentem na ulice miasta, mamy szansę rozpoznawać Boga w naszej codzienności. On bowiem wchodzi w ten widzialny sposób w naszą ludzką codzienność. Nie można bowiem Jezusa traktować jako kogoś dalekiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy