Reklama

ŁSSE rozszerzy się na Śródmieście?

Opublikowano:
Autor:

ŁSSE rozszerzy się na Śródmieście? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Istnieje duża szansa, że Podstrefa Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zostanie rozszerzona na tereny kutnowskiego Śródmieścia. Taki wniosek wpłynął już do ŁSSE, a chodzi o tereny po byłym zakładzie Teva Operations Poland. Czy kolejny zakład w tej okolicy to dobry pomysł?

W projekcie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 sierpnia 2016 roku (który możemy znaleźć tutaj) znajdują się dwa tereny, o które miałaby się wzbogacić Podstrefa Kutno.

Pierwszy to teren będący własnością miasta, o powierzchni 4,5 ha położony przy ul. Metalowej. Drugi natomiast dotyczy terenu prywatnego, na który składają się m.in. tereny po nieczynnym zakładzie firmy TEVA OPERATIONS POLAND SP. Z O.O.. Na terenie tym inwestycje planuje firma Fresenius Kabi Polska Sp. z o.o.

- Wniosek o rozszerzenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej obejmujący wspomniane przez Panią tereny jest obecnie na etapie uzgodnień międzyresortowych. Liczymy, że uda się ten proces zamknąć jeszcze w tym roku. Wtedy będziemy mogli ujawnić szczegóły dotyczące podmiotów, które w Strefie zainwestują oraz skalę ich przedsięwzięć - informuje Jakub Wojtczak, rzecznik Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Wszystko wskazuje na to, że firma planuje rozbudować się po sąsiedzku, a co na to wszystko mieszkańcy ul. Sienkiewicza?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE