Reklama

Łukasz K. groził świadkom? Prokuratura kieruje akt oskarżenia

Opublikowano:
Autor:

Łukasz K. groził świadkom? Prokuratura kieruje akt oskarżenia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wraca sprawa kutnowskiego policjanta. Przypomnijmy, że zarzuty wobec Łukasza K., z którego broni zginął w kwietniu ubiegłego roku Marcin N. były poważne. Śledczy zarzucali mu nieumyślne spowodowanie śmierci, niedopełnienie obowiązku lub przekroczenie uprawnień. Po przeanalizowaniu całej sprawy prokuratura uznała jednak, że Łukasz K. nie popełnił przestępstwa.Prokuratura nie zrezygnowała jednak z zarzutu kierowania gróźb karalnych w celu wpłynięcia na świadków. Skierowano już w tej sprawie akt oskarżenia do sądu. Grozi za to kara 5 lat pozbawienia wolności.

Śledczy w toku prowadzonego postępowania ustalili, że 6 października ubiegłego roku Łukasz K. poinformował swojego przełożonego, że w najbliższym czasie będzie zapoznawał się z aktami śledztwa, które jest prowadzone przeciwko niemu. Wówczas stwierdził, że jeśli dwaj inni policjanci złożyli niekorzystne dla niego zeznania, gotów jest zastosować wobec nich przemoc fizyczną.

- Ustalenia co do powyższego zdarzenia doprowadziły do zarzucenia 35 - latkowi przestępstwa, polegającego na próbie wpływania groźbami na świadków. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5 i w tym zakresie skierowany został akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Kutnie - informuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Ponadto Łukasz K. został zawieszony w obowiązkach służbowych i ma zakaz wstępu do kutnowskiej jednostki. Oskarżony nie może też kontaktować się ze świadkami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE