Reklama

Reklama

Ma tylko 18-lat, a na swoim koncie już kilkanaście przestępstw. Grozi mu długa odsiadka

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KPP Łęczyca

Ma tylko 18-lat, a na swoim koncie już kilkanaście przestępstw. Grozi mu długa odsiadka - Zdjęcie główne

18-latek odpowie za szereg przestępstw | foto KPP Łęczyca

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ręce kryminalnych wpadł 18-latek odpowiedzialny za szereg przestępstw. Młody mężczyzna usłyszał łącznie 13 zarzutów: odpowie za zniszczenie mienia, kradzieże sklepowe oraz włamanie do samochodu. Na wniosek prokuratury sąd aresztował podejrzanego na dwa miesiące. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Reklama

Policjanci z wydziału kryminalnego łęczyckiej komendy pracowali nad wykryciem sprawców uszkodzenia elementów infrastruktury ogrodowej na terenie Parku Miejskiego w Łęczycy. Do tych zdarzeń doszło w połowie maja i na początku czerwca 2022 roku. Celem wandali była altana i drewniany mostek, a straty ich przestępczej działalności oszacowano na kilka tysięcy złotych.

Na podstawie zebranych dowodów śledczy ustalili, że za aktem wandalizmu stoi 18-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. 18 lipca 2022 roku policjanci namierzyli i zatrzymali wytypowanego mężczyznę na terenie Łęczycy. Śledczy udowodnili zatrzymanemu, że nie było to jedyne jego przewinienie. W kwietniu 2022 roku na jednej z ulic Łęczycy uszkodził roletę drzwi wejściowych, a w połowie maja włamał się do odstawczego auta, skąd ukradł elektronarzędzia. Jego celem były również dyskonty. W samym czerwcu na terenie jednego ze sklepów, dokonał sześciu kradzieży na ponad 1600 złotych strat. Jego łupem padły markowe alkohole, słodycze i artykuły chemiczne.

- Podejrzany usłyszał pięć zarzutów dotyczących przestępstwa zniszczenia mienia, siedmiu kradzieży i kradzieży z włamaniem. Straty jakie spowodował podczas tych 13 przestępstw sięgają ponad 25 tysięcy złotych. Na wniosek prokuratury sąd aresztował podejrzanego na dwa miesiące. Za przestępstwo zniszczenia mienia i kradzieży grozi kara 5 lat więzienia, a za kradzież z włamaniem nawet do 10 lat pozbawienia wolności - informuje st.asp. Mariusz Kowalski z łęczyckiej policji. 

Info: KPP Łęczyca

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy