Reklama

Reklama

Magia barw w parku Traugutta. Laser show i wystawa róż przyciągnęły tłumy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tradycja i nowoczesność spotkały się dziś na terenie parku Traugutta, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców rozpoczynających wspólną zabawę na 48. Święcie Róży. W Kutnowskim Domu Kultury rozpoczęła się coroczna ogólnopolska wystawa róż, z kolei nad stawem po raz pierwszy w historii kutnowskiego święta miał miejsce efektowny pokaz laserowy.

Reklama

Mieszkańcy Kutna i regionu zgromadzeni w parku Traugutta, byli świadkami świetlnego widowiska. Pierwsze laser show wystartowało o godz. 20:00, kolejne pokazy odbywały się co pół godziny. Wokól stawu oraz przy budynku KDK zgromadziły się prawdziwe tłumy.

Z jednej strony nowum, z drugiej wspaniała tradycja. Podczas, gdy część mieszkańców zadzierała głowy ku niebu, podziwiając kolorowe lasery, inni zachwycali się pięknem królowej kwiatów. W Kutnowskim Domu Kultury - również o godz. 20:00 - rozpoczęła się bowiem ogólnopolska wystawa róż. Swoje najpiękniejsze odmiany prezentują tu najlepsi producenci róż z całej Polski. Wystawę można będzie obejrzeć także w sobotę i niedzielę w godz. 10:00 - 20:00. 

Na niedzielę, na godz. 18:00 zaplanowano rozstrzygnięcie Plebiscytu publiczności na Najpiękniejszą Różę Wystawy oraz rozstrzygnięcie Amatorskiego Konkursu Różanego o Złotą Różę, a także finał akcji WyRÓŻnij się 2022

Warto wspomnieć, że Święto Róży zostało zorganizowane po raz pierwszy w 1975 roku w dniach 20-21 września pod nazwą Kutnowski Jarmark Różany. Podczas imprezy prezentowano wystawy róż pochodzących z plantacji kutnowskich hodowców. Forma aranżacyjna zmieniała się od początku istnienia imprezy. Pierwotnie były to wystawy prostych bukietów odmian róż, ale z czasem wystawy ewoluowały poprzez bardziej plastyczne projekty aranżacyjne, by w końcu przyjąć obecną otwartą formę rozbudowanych instalacji artystycznych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy