Reklama

Reklama

Majówka w Kutnie ruszyła - plac Piłsudskiego mekką dla łasuchów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 30 kwi 2022 16:58
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Majówka ruszyła - ruszyło więc i święto smakoszy. Pod ratuszem pojawiły się foodtrucki, nieco dalej otworzyły się ogródki gastronomiczne, a oprócz tego ruszył także jarmark.

Reklama

Zabawki, słodycze, alkohole, oscypki, biżuteria - to i wiele innych znaleźć można w budkach jarmarku. Najbardziej zadowolone będą oczywiście dzieciaki, ale nie tylko one, bowiem i dorośli znajdą coś dla siebie. Pełen spis wystawców wraz z mapką, gdzie ich znaleźć do wglądu TUTAJ.

Specjalnie dla łasuchów przyjechały żarciowozy. Można się najeść smakami kuchni węgierskiej, meksykańskiej, gruzińskiej, czy chińskiej. Do tego oczywiście burgery, frytki, zapiekanki, słodycze i wiele innych.

Jeśli zaś dzieciaki ciągną was za rękaw do zabawy, a nie chce Wam się chodzić nad Ochnię do dużego lunaparku - między budkami na placu Piłsudskiego znalazło się także miejsce dla jego mini wersji.

...a jeśli idziecie na miasto bez dzieci, to chętnie przywitają Was ogródki piwne ;)

Majówka Kutno - jakie atrakcje?

Jutro do wspomnianych atrakcji dołącza jedenasta edycja Majówki z Bareją, która odbędzie się pod Kutnowskim Domem Kultury i w Parku Traugutta. Gośćmi wydarzenia będą: Ewa Błaszczyk, Mieczysław Hryniewicz, Marcel Szytenchelm i Marek Siudym.

Majówka z Bareją rozpocznie się punktualnie o godzinie 12:03 przemarszem z ulicy Barei pod budynek Kutnowskiego Domu Kultury, gdzie o 12:42 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy. Szczegółowy program imprezy przytaczamy w OSOBNYM ARTYKULE.

Drugi i trzeci dzień maja to uroczystości patriotyczne. W poniedziałek o godz. 11:30 z pl. Piłsudskiego na pl. Wolności przejdzie przemarsz ze stumetrową flagą. Tego samego dnia o godz. 13:00 na pl. Piłsudskiego zorganizowany zostanie „bieg ku biało-czerwonej”, a w godzinach 15-19 Kutnowski Dom Kultury organizuje akcję „uszyj biało-czerwoną”.

3 maja o godz. 11 na pl. Wolności rozpoczną się obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

Uroczystość odbędzie się z udziałem Orkiestry Dętej OSP w Kutnie i Pododdziału Honorowego Związku Harcerstwa Polskiego Chorągiew Łódzka Hufiec Kutno

W programie uroczystości:

  • przemówienie Prezydenta Miasta Kutno
  • prezentacja tańców narodowych przez przedszkolaków oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej
  • pokaz konfetti i serpentyn
  • krótki koncert orkiestry dętej

Informacje o wydarzeniach w Kutnie znajdziesz także na facebookowych profilach Miasta Kutno i Kutnowskiego Domu Kultury.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy