Reklama

Reklama

Mali ratownicy Gminy Kutno

Opublikowano: pon, 20 kwi 2015 10:01
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Punkt Przedszkolny "Kolorowy Świat" w Bielawkach (przy Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Warszawie – Centrum Kształcenia w Kutnie) realizuje program konkursu „Bezpieczne Dziecko – Bezpieczne Przedszkole” – III edycja organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Kolejne spotkanie pod hasłem” Pierwsza pomoc – jak pomóc sobie lub koledze w przypadku zranienia czy urazu, jak wezwać pomoc”.

Reklama

Zajęcia poprowadził ratownik Jacek Tomczak. Zajęcia dzieliły się na dwie części: część merytoryczną i praktyczną. Dzieciaczki z wielką uwagą wysłuchały pogadanki na powyższy temat a potem wcieliły się w rolę ratowników. Pacjenci – przedszkolne laleczki – byli zadowoleni z opieki. Poprzez zabawę nasi podopieczni dowiedzieli się jak zachować się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i/lub życia.

Ratownicy nie mogliby pracować bez karetki pogotowia, dlatego też przed przedszkolem na dzieci czekał ambulans. Dzięki uprzejmości Pana Jana Cieślaka – kierownika Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi – oddział w Kutnie, dzieciaczki mogły przyjrzeć się z bliska jak wygląda i w co jest zaopatrzony taki samochód. Po zajęciach dzieciaczki dostały upominki – niespodzianki ufundowane przez Narodowy Bank Polski w Łodzi. Koordynator realizacji konkursu Emilia Tarka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)