Reklama

Małżeństwa czy rozwody: czego więcej w Kutnie?

Opublikowano:
Autor:

Małżeństwa czy rozwody: czego więcej w Kutnie?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z obrączką na palcu czy „na kocią łapę”, jak wolą żyć kutnianie? Sprawdziliśmy, ilu mieszkańców miasta róż stanęło na ślubnym kobiercu, również z obcokrajowcami, a ilu wyszło z sali sądowej ze statusem singla.

W całym ubiegłym roku w Kutnie zawartych zostało 265 małżeństw. Liczba rozwodów wyniosła z kolei 116. W stosunku do roku 2017 więcej było zatem małżeństw (+14), a par, które się rozwiodły, zaledwie o jedną mniej. Jak te statystyki wyglądały w pierwszym półroczu bieżącego roku? Otóż od 1 stycznia do 30 czerwca sakramentalne „tak” powiedziało sobie 109 par. Nie wszystkie były tej samej narodowości bowiem 7 małżeństw zawartych zostało z cudzoziemcami. Obywatele jakich krajów brali ślub z Polakami bądź Polkami w kutnowskim Urzędzie Stanu Cywilnego? Otóż 5 z nich to Ukraińcy, zaś 2 to Niemcy. Trend zawierania małżeństw z obywatelami innych krajów wyjaśniał w ubiegłym roku prof. Piotr Szukalski.

- Mniej więcej od czterech lat mamy do czynienia ze wzmożonym napływem ludności ukraińskiej do Polski i jej osiedlaniem się. Nie dziwmy się, że w takim wypadku ostatnie trzy lata to jest czas szybkiego wzrostu liczby małżeństw polsko-ukraińskich.

A jak z rozwodami? Stosunek liczby ślubów do rozwodów wynosił w Kutnie blisko 2:1. Na 109 zawartych małżeństw w pierwszym półroczu br., zakończonych zostało 62. Jest to o 10 mniej niż w analogicznym okresie w 2018 r. Czy ta tendencja utrzyma się, czy może liczba rozwodów znacznie zbliży się lub nawet przebije liczbę ślubów? Na odpowiedzi na te pytania trzeba jeszcze poczekać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE