Reklama

Reklama

Mammobus już niedługo w Kutnie. Sprawdź, kiedy skorzystasz z bezpłatnych badań

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Mammobus już niedługo w Kutnie. Sprawdź, kiedy skorzystasz z bezpłatnych badań  - Zdjęcie główne

Bezpłatne badania mammograficzne już niedługo w Kutnie. Sprawdź, kiedy | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Polsce od 2006 roku realizowany jest Program Profilaktyki Raka Piersi, skierowany do kobiet w wieku od 50 do 69 lat. Jego założeniem jest przebadanie jak największej populacji Polek, tak aby wykryć potencjalną chorobę na jak najwcześniejszym etapie. Mobilne pracownie mammograficzne podróżują w tym celu po całej Polsce. Już niedługo taka okazja pojawi się też w Kutnie.

Reklama

Prowadzony w Polsce Program Profilaktyki Raka Piersi ma na celu obniżenie wskaźnika umieralności z powodu raka piersi do poziomu osiągniętego w przodujących w tym zakresie krajach Unii Europejskiej. Dotychczasowe wyniki realizacji Programu nie są jednak satysfakcjonujące.

Mimo, że  mammografia jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia i najskuteczniejszym badaniem przesiewowym u tych w przedziale wiekowym 50–69 lat, w 2021 roku z bezpłatnych badań mammograficznych skorzystało zaledwie niewiele ponad 34% uprawnionych.

LUX MED Diagnostyka zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej w Kutnie. Z darmowego badania skorzystać będzie można w godzinach 8.00 - 14.00 przy markecie Kaufland (ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 5).

W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Badanie jest bezpłatne, finansowana przez NFZ  i nie wymaga skierowania lekarskiego.

Rejestracja odbywa się pod nr tel. 58 666 24 44 lub na https://mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty.

Pamiętajmy: Wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia. Mammografia pozwala na wykrycie zmian bezobjawowych w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE