Reklama

Mandaty, pouczenia i wnioski do sądu, czyli kutnianie vs. maseczki. Ilu mieszkańców nie chce zakrywać twarzy?

Opublikowano:
Autor:

Mandaty, pouczenia i wnioski do sądu, czyli kutnianie vs. maseczki. Ilu mieszkańców nie chce zakrywać twarzy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W związku z wprowadzeniem nowych przepisów dotyczących zwalczania pandemii koronawirusa, policjanci z kutnowskiej komendy sprawdzają ich respektowanie przez obywateli. W ciągu pierwszych dni nie obyło się bez incydentów, gdyż nie wszyscy mieszkańcy zamierzają stosować się do obowiązku zakrywania twarzy.

Przypomnijmy, że - decyzją rządu - od 10 października cała Polska została objęta strefą żółtą. Oznacza to m.in, że mieszkańcy mają obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej i komunikacji. Nie inaczej jest w powiecie kutnowskim, a mundurowi nie zamierzają przymykać oka na brak maseczki.

- Wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy. W trakcie codziennej służby policjanci uczulają społeczeństwo, że respektowanie obowiązujących przepisów to nadrzędny cel ochrony naszego życia i zdrowia - mówi podkom. Edyta Machnik z kutnowskiej policji.

Funkcjonariusze reagują na wszelkie przypadki naruszenia dotyczące nieprzestrzegania obowiązku zasłaniania ust i nosa. W ciągu ostatnich dni (od soboty do wtorku) wobec kilku osób najbardziej niezdyscyplinowanych i świadomie łamiących przepisy, policjanci skierowali wnioski do sądu, nałożyli dwa mandaty karne i pouczyli 21 osób.

- W tych trudnych czasach należy wskazać się odpowiedzialnością i zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo - podsumowuje Edyta Machnik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE