Marcin Kacprzak powalczy w Mistrzostwach Polski Młodzików

Marcin Kacprzak powalczy w Mistrzostwach Polski Młodzików - Zdjęcie główne

WydarzeniaAwans do Mistrzostw Polski Młodzików wywalczył kutnowski lekkoatleta, Marcin Kacprzak. Zawodnik UKS „Dziewiątka” wygrał dwie konkurencje na sobotnich Mistrzostwach Regionu Centralnego w Kielcach, startując w stawce czterystu najlepszych młodzików z łódzkiego i świętokrzyskiego.Marcin pewnie zwyciężył w swojej koronnej konkurencji, czyli biegu na 300 m ppł. Dokonał tego w pięknym stylu, uzyskując w pierwszej serii doskonały wynik 40,52 s. Warto wspomnieć że Marcin biegł na niewygodnym, pierwszym torze.

Rezultat ten jest nowym rekordem życiowym kutnianina i umocnił go na pozycji drugiego płotkarza w Polsce na tym dystansie. Dodatkowo wynik ten został uznany na zawodach w Kielcach za najlepszy w całej stawce startujących zawodników.

Na deser Marcin „dorzucił” jeszcze tytuł mistrza makroregionu w konkursie rzutu oszczepem z wynikiem 43,11 m.

Na Mistrzostwach Polski Marcin wystartuje w biegu na 300 m ppł. (pierwszy dzień zawodów) i w biegu na 300 m (drugi dzień).

Awansu do mistrzostw krajowych nie uzyskał natomiast kolega klubowy Marcina – Jan Kacprzak. Mimo dobrych rezultatów, czyli 46,18 s w biegu na 300 m ppł. (rekord życiowy) i 18,18 s w biegu na 110 m ppł., Jan znalazł się na dalszych miejscach, które nie zapewniały startu w Toruniu.

Mistrzostwa Polski Młodzików, zwane też Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego, odbędą się 25 i 26 września w Toruniu.