Reklama

Miała być praca, a będzie kredyt do spłacenia?

Opublikowano:
Autor:

Miała być praca, a będzie kredyt do spłacenia? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dotychczas osiem osób zgłosiło się na policję w sprawie wyłudzania danych osobych "na pracodawcę". Oszuści tym razem podszyli się pod ogłoszenie w sprawie pracy znanej kutnowskiej przychodni "Medicus". Warunkiem przyjęcia aplikacji było jednak... wysłanie swojego numeru konta, peselu, a także skanu i numeru dowodu osobistego.Sęk w tym, że przychodnia żadnej rekrutacji nie prowadzi. Mieszkańcy, którzy nabrali się na ofertę boją się teraz, że naciągacze zaciągną na ich nazwiska gigantyczne kredyty.

Na ogłoszenie nabrała się m.in. pani Justyna. Kobieta mieszka pod Kutnem, odchowała już dziecko i chciałaby pójść do pracy.

- Niestety wysłałam im wypełniony kwestionariusz osobowy, ze skanem dowodu osobistego. Człowiek za wszelką cenę potrzebuje pracy i nie zastanawia się nad tym, jak przebiega proces rekrutacyjny. Na dodatek ode mnie wymagali opłaty 1,30 zł. To naprawdę dziwna sytuacja - twierdzi pani Sylwia.

Kobieta zgłosiła się już na policję, podobnie jak inne osoby.

- Prowadzimy postępowanie wyjaśniające pod kątem złamania przepisów o ochronie danych osobowych. Na ten moment trudno mówić o szczegółach. Niemniej jednak przestrzegamy przed tego typu ofertami. Nie podawajmy danych szczegółowych osobom czy instytucjom, z którymi nie mamy bezpośredniego kontaktu - apeluje st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE