Reklama

Miasto chce wdrożyć SIM

Opublikowano:
Autor:

Miasto chce wdrożyć SIM - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na najbliższy czwartek 11 kwietnia zwołano na wniosek prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego sesję Rady Miasta. Początek o godz. 13.Radni zajmą się zmianą Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2013-2021, tegorocznego budżetu, a także zmiany "Strategii rozwoju Miasta Kutna na lata 2006–2013".

Po co te zmiany? Miasto zamierza bowiem zrealizować inwestycję „Poprawa poziomu e-usług publicznych poprzez budowę i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Kutna”. Magistrat chce pozyskać środki zewnętrzne na ten cel w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa 2007-2013.

Jak możemy przeczytać w uzasadnieniu do uchwały, system zakłada integrację i objęcie podstawowych systemów elektronicznych (głównie z zakresu geodezji, gospodarki przestrzennej, obsługi miasta i gospodarki nieruchomościami) funkcjonujących w Urzędzie Miasta w jedną platformę dostępną dla mieszkańców miasta.

System zdaniem urzędników poprawi dostęp społeczeństwa do informacji z zakresu ładu i zagospodarowania przestrzennego miasta, a ponadto przyczyni się do zwiększenia skuteczności zarządzania zasobami miejskimi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE