Reklama

Reklama

Miasto Kutno będzie sprzedawać węgiel? Jest odpowiedź urzędu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

Miasto Kutno będzie sprzedawać węgiel? Jest odpowiedź urzędu - Zdjęcie główne

Czy Urząd Miasta Kutna będzie sprzedawać węgiel? | foto poglądowe/archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ostatnim czasie do Urzędu Miasta Kutno trafiały liczne zapytania mieszkańców, którzy chcą wiedzieć, czy Miasto włączy się w dystrybucję węgla. Zbigniew Burzyński, nie wyklucza takiej możliwości, jest jednak jedno "ale".

Reklama

 Kutnowski magistrat przypomina, że obowiązujące przepisy prawa nie regulują kwestii związanych z możliwością zakupu i sprzedaży węgla przez gminy. Działalność w tym zakresie obwarowana jest szeregiem ograniczeń wynikających między innymi z ustawy z dnia 6 grudnia 2008 roku o podatku akcyzowym.

- W chwili obecnej w sejmie trwają dopiero prace legislacyjne nad projektem ustawy o zakupie preferencyjnym węgla przez gminy. Dopiero po przyjęciu przez Rząd i Sejm RP  rozwiązań w tym zakresie podejmiemy decyzję o zaangażowaniu w pomoc mieszkańcom polegającą na sprzedaży węgla na preferencyjnych warunkach określonych przez rządzących – Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego UM Kutno.

Na razie jednak urząd prosi wszystkich mieszkańców, którzy potrzebują takiej pomocy, aby zgłaszali się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i deklarowali swoje zapotrzebowanie na węgiel.

- Chcemy wiedzieć, ile węgla potrzeba mieszkańcom miasta. Jaki to ma być węgiel, czy zwykły, czy może ekogroszek. Wtedy będzie łatwiej również zamówić nam odpowiednią ilość surowca – dodaje Kamil Klimaszewski.

Jednocześnie kutnowskie spółki miejskie mają rozważyć możliwość rejestracji jako podmiotu węglowego.

Info: UM Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy