Reklama

Miasto róż milionerami rozkwita

Opublikowano:
Autor:

Miasto róż  milionerami rozkwita - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak grzybów po deszczu przybywa kutnian, którzy mogą pochwalić się dochodami przekraczającymi okrągłą "bańkę"! Liczba osób, których zeznania podatkowe za ubiegły rok wykazały dochód powyżej miliona złotych była rekordowa - aż 24 mieszkańców może powiedzieć o sobie - "tak, jestem milionerem!". Część kutnian z niedowierzaniem spogląda w statystyki zastanawiając się, gdzie kryją się ci, którzy poszczycić się mogą sześcioma zerami na koncie. Prezydent Burzyński natomiast nie kryje swojego zadowolenia i podkreśla, że miasto stwarza dobre warunki do rozwoju biznesu.Mieszkaniec naszego powiatu zarabia statystycznie niecałe 3 tys. zł brutto - tak wynika z danych GUS. Jak pokazują statystyki z Urzędu Skarbowego, w grodzie nad Ochnią wzrasta za to liczba milionerów.- W rozliczeniu za rok 2014 złożono 24 zeznania podatkowe, w których wykazano dochód powyżej 1 miliona złotych. Dla porównania rok temu było ich 19 - informuje Anita Idzikowska z kutnowskiego Urzędu Skarbowego. Warto dodać, że w całym Województwie Łódzkim osób z co najmniej "bańką" na koncie jest ośmiuset.

Rekordowa okazała się nie tylko liczba milionerów, ale również dochody, jakie wpływają do budżetu miasta z podatków PIT – W 2013 r. była to kwota 30,9 mln zł, a w 2014 – 33,5 mln zł.. Skąd w mieście róż i okolicach tylu milionerów? Zdaniem prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego Kutno to doskonałe miejsce do robienia biznesu.

– Mogę tylko pogratulować i cieszyć się. To oznacza m.in. sprzyjające warunki do prowadzenia działalności gospodarczej. Informacja ta znajduje również potwierdzenie w statystykach GUS dotyczących co prawda 2013 roku, ale może to prognozować tylko jeszcze lepsze wyniki. Powiat kutnowski zajął 17. miejsce w Polsce i 1. w województwie łódzkim w zakresie wartości wytworzonych i sprzedanych produktów przemysłowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Jednak to przede wszystkim determinacja, ciągły rozwój, wyczucie trendów w gospodarce i ryzyko podejmowane przez przedsiębiorców. Mam nadzieję, że osiągnięte przez nich zyski zostaną reinwestowane, co zaowocuje nowymi miejscami pracy, a także zwiększonymi wpływami do budżetu miasta – mówi Zbigniew Burzyński , prezydent Kutna.

Część mieszkańców nie dowierza w ilość szczęśliwych bogaczy, innych zaś cieszy ich powodzenie.

– Gdzie się niby chowają ci milionerzy? Większość osób jedzie na kredytach, na najniższej krajowej, a tu takie statystyki, chyba z nieba – dziwi się pani Iwona.

– To mnie bardzo cieszy, super, że ludzie bogacą się na swojej uczciwej pracy. Chciałbym, żeby było jeszcze więcej takich osób – nie 24 osoby a 40 tysięcy – komentuje z kolei Wiesław Kapela.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE