Reklama

Miasto ułatwi niepełnosprawnym poruszanie się na Żwirki i Wigury

Opublikowano:
Autor:

Miasto ułatwi niepełnosprawnym poruszanie się na Żwirki i Wigury - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prace nad budową nowego ronda w pełni, a kłopoty z utrudnieniami w ruchu ma coraz więcej mieszkańców. Pisaliśmy już o niezadowolonych kierowcach i pasażerach transportu miejskiego, teraz natomiast do tego grona dołączyli piesi, a zwłaszcza osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie.

Co stanowi dla nich największy problem? Przede wszystkim brak równej nawierzchni i jasno wytyczonych ścieżek wokół placu budowy, którymi mogliby się swobodnie poruszać. Przy ulicy Wyszyńskiego mieści się bowiem Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, do którego dojście graniczy z cudem. W najgorszej sytuacji znajdują się osoby na wózkach inwalidzkich oraz te poruszające się przy pomocy kul lub laski.

Rozwiązaniem problemu byłoby wytyczenie ścieżek oraz zamontowanie specjalnych kładek dla wózków inwalidzkich. Czy jest to możliwe? Zapytaliśmy o to biuro prasowe Urzędu Miasta w Kutnie.

- Uwzględnimy zastosowanie w tym rejonie rozwiązań ułatwiających poruszanie się osobom niepełnosprawnych - poinformowała kierownik Biura Prasowego Joanna Brylska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE