Reklama

Miasto wsparło powiat. Kapitał zakładowy szpitala zwiększy się o milion złotych

Opublikowano:
Autor:

Miasto wsparło powiat. Kapitał zakładowy szpitala zwiększy się o milion złotych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radni miejscy podjęli uchwałę ws. wsparcia powiatu. Milion złotych zostanie przeznaczony na podwyższenie kapitału zakładowego Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.- Zgodnie z przedmiotową uchwałą szczegóły udzielenia pomocy finansowej oraz zasady jej rozliczenia zostaną określone w podpisanym porozumieniu po przyjęciu uchwały przez Radę Miasta Kutno. W związku z powyższym przyjęcie uchwały niezbędne jest w celu udzielenia wsparcia finansowego Powiatowi Kutnowskiemu - czytamy w uzasadnieniu uchwały.Zanim radni przeszli do głosowania, pytali starostę Krzysztofa Debicha o funkcjonowanie szpitala.

Radnego Roberta Małachowskiego interesowało obłożenie na internie. Zdarza się bowiem, że pacjenci leżą na korytarzach.

- To prawda mamy problemy na internie. Zgodnie z oczekiwaniami NFZ zrezygnowaliśmy z kontraktu na oddział wewnętrzny III, by ratować kariologię. Nałożyły się na to problemy z neurologią - odpowiadał starosta.

- W szpitalu jest dość chłodno. Czy planujecie Państwo termomodernizację obiektu - dopytywał R. Małachowski.

- Oczywiście. Chcemy pozyskać środki zewnętrzne na ten cel. Głównym problemem są okna, ich wymiana to byłaby bardzo duża operacja - mówił starosta.

Radny Zenon Kurczewski interesował się z kolei wynikiem finansowym spółki. Okazuje się, że w styczniu przyniosła ok. 400 tys. zł straty. Jak motytował starosta, wszystko przez nadwykonania.

- Panie starosto, czy zarząd powiatu planuje zmodernizować parkingi wokół szpitala? - zapytał Jacek Saramonowicz, radny miejski i jednocześnie rzecznik prasowy starostwa, czym wywołał uśmiech osób obecnych na sali.

- To może wyglądać na ustawkę - śmiał się Krzysztof Debich. - Sprawa jest ważna. Chcemy zlikwidować kotłownię, zainwestować własne środki m.in. w drogi wewnętrzne, które są w fatalnym stanie oraz w parkingi.

Ostatecznie radni jednogłośnie zagłosowali za udzieleniem pomocy powiatowi na szpital.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE