Reklama

Miejski szalet do likwidacji? Wszystko przez wandali

Opublikowano:
Autor:

Miejski szalet do likwidacji? Wszystko przez wandali - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Żychlina spacerujący w centrum miasta mają trudny orzech do zgryzienia. Wszystko przez fakt, że publiczna toaleta bardzo często jest zamknięta. Okazuje się, że wszystkiemu winni są wandale. W ciągu ostatniego roku toaletę trzeba było naprawiać aż 6 razy. Łączny koszt tych napraw wyniósł ok. 4 tys. zł.

W listopadzie zeszłego roku konieczna była wymiana baterii w umywalce i uszkodzonego przewodu grzewczego. Miesiąc później ktoś wyrwał zamek monetowy. W lipcu tego roku doszło do aktu wandalizmu zakwalifikowanego jako kradzież z włamaniem.

- W tej sprawie toczy się postępowanie przed Sądem Rejonowym w Kutnie – Wydział III Rodzinny i Nieletnich. Wartość szkody oszacowano na 1501 zł. (zniszczony zamek monetowy) - informuje Grzegorz Ambroziak, burmistrz Żychlina.

W sierpniu konieczny był montaż nowego zamka oraz naprawa drzwi, natomiast we wrześniu naprawa wyrwanej klamki.

Ostatnia konieczna naprawa została przeprowadzona w ubiegłym tygodniu. Ktoś wyrwał automat spłukujący. Koszt nowego wyniósł 160 zł.

Po tej naprawie toaletę uruchomiono ponownie w sobotę. Niestety, na krótko. Już 24 godziny po ponownym otwarciu, ktoś wzbogacił wachlarz występków, do jakich dochodziło w tym miejscu i... podpalił deskę sedesową.

- W wyniku powtarzających się działań dewastacyjnych dochodzi do częstego zamykania WC. Niestety, musimy brać również pod uwagę likwidację punktu - informuje Grzegorz Ambroziak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE