Reklama

Mieszkańcy chcą zmienić trasę autobusową. Chodzi o...

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy chcą zmienić trasę autobusową. Chodzi o...  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dojazd do szpitala w godzinach porannych. Tym argumentują prośbę o wprowadzenie zmian na trasie autobusów mieszkańcy m.in. Woźniakowa i Adamowic (gm. Kutno), w których imieniu jedna z radnych złożyła stosowne pismo w tej sprawie.

Wielu mieszkańców - przeważnie tych w starszym wieku - ościennych miejscowości korzystają z usług Miejskiego Zakładu Komunikacji, by dotrzeć do miasta. Cele podróży są różne, ale bardzo często punktem docelowym jest lekarz. I właśnie o lepsze połączenie autobusowe z Kutnowskim Szpitalem Samorządowym wnioskują mieszkańcy gminy Kutno, a ściślej Woźniakowa i Adamowic. Chodzi dokładnie o linię nr 12 kursującą między Zieleniewem a ul. Graniczną w Kutnie. Na tej trasie nie ma przystanku przy kutnowskiej lecznicy, dlatego też potrzebna jest zmiana.

- Mieszkańcy Gminy zamieszkujący w Woźniakowie oraz Adamowicach i okolicach, korzystający z komunikacji miejskiej zgłaszają potrzebę zmiany trasy autobusu linii 12. Chcieliby, aby autobus dojeżdżał do szpitala w Kutnie przynajmniej dwa razy dziennie we wczesnych godzinach porannych - pisze w imieniu mieszkańców radna gminy Kutno Anna Strynkiewicz.

Pismo z zapytaniem trafiło do wójt Justyny Jasińskiej, która zadeklarowała, iż zgodnie z sugestiami zwróci się do Urzędu Miasta (MZK jest spółką miejską - red.) ze stosownym wnioskiem o zmianę trasy autobusu linii nr 12.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE