Reklama

Mieszkańcy domagają się zebry. Co na to Urząd?

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy domagają się zebry. Co na to Urząd?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ruchliwa i długa ulica, przystanki autobusowe i brak przejścia dla pieszych na odcinku prawie 600 metrów - taka jest codzienność mieszkańców ulicy Północnej. Zwrócili się oni więc do jednego z radnych z prośbą o interwencję i utworzenie zebry, która ułatwiłaby im poruszanie się po ulicy.

- Mieszkańcy rejonu ul. Różanej/Północnej zgłosili występowanie zagrożeń dla pieszych na ul. Północnej, motywując to faktem wzmożonego ruchu pojazdów samochodowych oraz brakiem przejścia dla pieszych na tej ulicy od ul. Kościuszki do ul. Sobieskiego. Przejście dla pieszych ułatwi bezpieczne przejście przez tę ruchliwą ulicę i komunikację pieszą w kierunku ulic Mochnackiego, Wysockiego, Lelewela i dalej w stronę centrum miasta - czytamy w interpelacji radnego Rafała Jóźwiaka.

Radny wnioskował o wyznaczenie przejścia dla pieszych na ul. Północnej na wysokości ulic Różanej i Wspólnej.

Do wniosku ustosunkował się już przedstawiciel Urzędu Miasta.

- Uprzejmie informuję, iż zlecono wykonanie dokumentacji projektowej dla tego zadania. Jednocześnie informuję, iż zmiany zostaną wprowadzone w przypadku ich zaakceptowania przez organ zarządzający organizacją ruchu drogowego na drogach gminnych miasta Kutno - czytamy w piśmie podpisanym przez Jacka Boczkaję, zastępcę prezydenta.

Jest więc duża szansa na to, że przejście dla pieszych wkrótce zostanie wymalowane na ulicy, a komfort jej mieszkańców ulegnie znacznej poprawie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE