Reklama

Mieszkańcy Kutna coraz częściej wymieniają waluty online

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy Kutna coraz częściej wymieniają waluty online - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ostatnim czasie wyraźnie wzrosło zainteresowanie kantorami internetowymi. Zawirowania na rynkach finansowych i gwałtowne wahania kursu franka szwajcarskiego sprawiły, że wiele osób szuka bardziej korzystnych rozwiązań na spłatę kredytów w walutach obcych.Jednak kantory online stają się coraz bardziej popularne nie tylko z tego powodu…//

Nowoczesne rozwiązania wkradają się w każdy obszar życia codziennego. Internet ułatwia nam obecnie załatwienie bardzo wielu spraw. Bez wychodzenia z domu robimy zakupy, płacimy rachunki. Coraz odważniej korzystamy też z możliwości wymiany walut, jaką oferują kantory internetowe. Ich popularność wynika również z realnych korzyści jakie oferują użytkownikom. W jakich przypadkach opłaca się dokonywać transakcji walutowych za pośrednictwem kantorów internetowych?

Stawiamy na wygodę i oszczędność

Istnieje wiele serwisów oferujących wymianę pieniędzy online. W sieci działa ich ponad 40, wśród nich np. kantor internetowy-ergokantor.pl. Wg badań przeprowadzonych przez serwis Opineo.pl pod patronatem gazety Forbes w marcu 2015 r. z kantorów online korzysta około 400 tys. osób.

Dlaczego mieszkańcy Kutna, podobnie jak i innych regionów Polski, polubili kantory internetowe?

Na pierwszym miejscu stawiają na wygodę, funkcjonalność, oszczędność czasu i pieniędzy. Operując dużymi kwotami online Klienci mają też większe poczucie bezpieczeństwa, ponieważ nie muszą zjawiać się z taką gotówką w kantorze. Ponadto jeśli wymiany są cykliczne, a stawki znaczące, można próbować negocjować wysokość kursu. Rozwiązanie to jest dobre przede wszystkim dla przedsiębiorców kooperujących z zagranicznymi firmami. Transakcje można zlecać całą dobę, ergokantor.pl księguje nasze zlecenia w godzinach pracy kantoru, tj. w dni robocze od godziny 8.00 do 17.00.

Kantory internetowe przykładają wielką wagę do bezpieczeństwa realizowanych transakcji przez swoich Klientów. Działają w oparciu o powszechnie obowiązujące przepisy, mi.in. ustawę z 27 lipca 2002 r. Prawo Dewizowe, podlegają wielu instytucjom państwowym czuwającym nad przepływem środków finansowych, m.in. Generalnemu Inspektorowi Informacji Finansowej. Zgodnie z wymogami bezpieczeństwa systemy zabezpieczeń kantorów internetowych spełniają podobne wymogi jak w przypadku instytucji bankowych.

Kredyt spłacany online

W rankingu państw Unii Europejskiej, które mają najwyższą wartość kredytów we frankach szwajcarskich, na pierwszym miejscu znajduje się Austria. Tuż za nią plasuje się Polska z 34 mld euro.

Zalety kantorów internetowych dla frankowiczów są nie do przecenienia, a w Polsce jest ich ponad 700 tysięcy. Jak podaje Biuro Informacji Kredytowej, najwięcej takich kredytobiorców mieszka w Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. Szacuje się, że w Kutnie i okolicy na 100 dorosłych mieszkańców przypada 2-4 kredytobiorców frankowych (źródło: http://www.pb.pl/3993766,48715,gdzie-mieszkaja-frankowicze). Dla takich kredytobiorców internetowe kantory okazały się korzystnym rozwiązaniem: pozwalają one bowiem co miesiąc kupować walutę taniej. Na wymianie walut online można sporo zaoszczędzić - eksperci ergokantor.pl szacują, że nawet do 8% na jednej transakcji (w porównaniu do oferty kantoru stacjonarnego lub banku)! Internetowa natura e-kantoru sprawia, że są one w stanie oferować swoim Klientom bardzie korzystne kursy walut niż standardowe placówki czy banki. W przeliczeniu na złotówki, przy racie np. 600 franków, na walucie kupionej w internetowym kantorze można miesięcznie zaoszczędzić ok. 20-90 zł. (w zależności od banku), co przy kredycie wziętym na 30 lat może przynieść oszczędność sięgającą nawet 30.000 zł.

Za granicę bez … gotówki

Korzyści z internetowych kantorów odnoszą także osoby podróżujące za granicę. Według danych jednego z lokalnych biur podróży, na tegoroczne wakacje mieszkańcy Kutna najchętniej wybierali się do Grecji, odwiedzając jej najpopularniejsze wyspy: Rodos, Zakynthos i Kos. Bez względu jednak na kierunek urlopowy, posiadanie konta walutowego, a do niego – karty płatniczej (walutowej) to oszczędność – płacąc w miejscowej walucie: EUR czy USD – unikamy wielokrotnego przewalutowywania płatności kartowych. Dlatego warto wcześniej zakupić walutę po dobrym kursie w kantorze internetowym, a następnie dobrać do waluty najlepszą dla nas kartę w uzgodnieniu bankiem.

Bez względu na potrzebę, jaką kierują się Polacy decydując się na wymianę waluty online z pewnością zyskują dzięki temu czas i pieniądze. A obie te rzeczy mają w dzisiejszych czasach wielką wartość.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE