Reklama

Reklama

Mieszkańcy Kutna kochają róże! Zobacz ich zachwycające ogrody [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przed nami najbardziej różany i jedyny taki weekend w roku. Święto Róży – impreza ciesząca się niesłabnącą popularnością tym razem z pewnością także przyciągnie tłumy kutnian i gości z innych miast, ale w Kutnie nie brakuje tych, którzy róże kochają na tyle, że chcą wśród nich spędzać każdą możliwą chwilę i to właśnie do nich skierowana jest wyjątkowa akcja Kutnowskiego Domu Kultury.

Reklama

Czerwiec 2017 roku. To właśnie wtedy Kutnowski Dom Kultury wystartował z wyjątkowym pomysłem o charakterze społecznym, który w zamyśle miał zachęcać mieszkańców do włączenia się w realizację hasła „Kutno – Miasto Róż” i angażować ich w tworzenie najbardziej różanego zakątka Polski.

Mówimy oczywiście o akcji „WyRÓŻnij się!”. Tegoroczna edycja jest już szóstą. Czy mieszkańcy z aprobatą odpowiedzieli na zaproszenie KDK? Jak najbardziej!

- Projekt od samego początku cieszył się dużym zainteresowaniem i aktywnością użytkowników, dzięki czemu wiemy, że mieszkańcy Kutna chętnie angażują się w tworzenie wizerunku różanego miasta – podkreślają pracownicy Kutnowskiego Domu Kultury.

Akcja polega na tym, że mieszkańcy mający w ogrodach róże i chcący wziąć w niej udział zgłaszają się do KDK, a instytucja organizuje im darmową sesję zdjęciową.

A więc dzięki „WyRÓŻnij się!” każdy kutnowski miłośnik róż może pochwalić się swoją pasją. A trzeba otwarcie przyznać – jest się czym chwalić! Wśród róż panuje magiczny i jedyny w swoim rodzaju klimat.

Przyznaje to fotograf Paweł Pisarski znany ze swojej otwartości i tego, że z każdym jest w stanie nawiązać świetny kontakt. To właśnie on z aparatem odwiedzał wyjątkowe miejsca na mapie Kutna jakimi są ogrody uczestników akcji „WyRÓŻnij się!”.

- Każdy ogród to inna historia, każdy tworzony jest przez pasjonatów. To ludzie z ogromną wiedzą, którą lubią się dzielić. Znają nazwy odmian róż. Wiedzą, jak je pielęgnować. Wiedzą o różach wszystko i są niesamowicie otwarci. Każdy ma swoje ulubione odmiany róż, dlatego wszystkie odwiedzane przeze mnie ogrody są inne – mówi Paweł Pisarski.

Zdjęcia Pawła Pisarskiego znajdziesz w galerii. Są tam także fotografie z nim w roli głównej w trakcie sesji zdjęciowych. 

Kutnowski Dom Kultury publikuje zdjęcia z akcji „WyRÓŻnij się!” w swoich mediach społecznościowych i na stronie Święta Róży. Są także wykorzystywane w różnych publikacjach dotyczących promocji Miasta Kutno.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy