Reklama

Mieszkańcy mają za ciemno. Wnioskują o wykonanie oświetlenia

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy mają za ciemno. Wnioskują o wykonanie oświetlenia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia O egipskich ciemnościach mogą mówić mieszkańcy ul. Blizińskiego w Żychlinie, gdzie próżno po zmroku szukać światła z ulicznych lamp. Uprzykrza im to życie do tego stopnia, że postanowili złożyć petycję do burmistrza Grzegorza Ambroziaka, w której proszą o wykonanie oświetlenia.

Poprawa bezpieczeństwa. Tym w dużej mierze zaowocuje montaż oświetlenia na ul. Blizińskiego. Póki co jego brak jest dla mieszkańców uciążliwy, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy zmrok zapada szybciej. Oświetlenie wskazanej ulicy miałoby nie tylko poprawić widoczność, a co za tym idzie - bezpieczeństwo, ale również, jak czytamy w treści petycji, zmniejszyłoby ryzyko włamań i kradzieży do domów tam zlokalizowanych. Zatem sprawa dla żychlinian jest poważna. Na tyle, że na biurko Grzegorza Ambroziaka trafiła petycja.

- Szanowny Panie Burmistrzu, w imieniu mieszkańców domów położonych przy ul. Blizińskiego od nr 31 w Żychlinie, zwracam się z prośbą o montaż oświetlenia ulicznego (lamp). Brak oświetlenia jest szczególnie uciążliwy wieczorami, a zwłaszcza w sezonie zimowym, w czasie deszczu i mgieł oraz gdy dzień jest krótki. Ulica Blizińskiego (gminna) stale się powiększa, powstają nowe domy, przybywa mieszkańców i montaż oświetlenia w znaczący sposób wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców (w szczególności dzieci wracających w godzinach popołudniowych ze szkoły) oraz poprawę funkcjonowania społeczności lokalnej. Ponadto montaż oświetlenia ulicznego zmniejszy ryzyko kradzieży i włamań. W trosce o dobro, mienie i zdrowie mieszkańców naszej ulicy proszę o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby oraz nadanie biegu sprawie - czytamy w jej treści.

Pod pismem podpisało się kilkoro mieszkańców. Jak do sprawy odniesie się burmistrz? O tym poinformujemy, jak tylko pojawi się odpowiedź władz Żychlina.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE