Reklama

Reklama

Mieszkańcy oszukani przez fałszywych doradców finansowych! Podstępem włamali się na ich konta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Mieszkańcy oszukani przez fałszywych doradców finansowych! Podstępem włamali się na ich konta - Zdjęcie główne

Mieszkańcy oszukani przez fałszywych doradców finansowych. Policja apeluje: nie dajcie się nabrać! | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci apelują i ostrzegają przed działaniem oszustów. Minionej doby funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o wyłudzeniu danych metodą na doradcę finansowego. Niestety, to nie jedyna tego typu metoda działania przestępców i ich aktywność na terenie naszego regionu.

Reklama

Oszuści wciąż są aktywni i stosują rożne metody, aby pozbawić swoje ofiary oszczędności. Tylko w minionym miesiącu policjanci z łęczyckiej komendy zostali zawiadomieni o blisko dziesięciu takich przypadkach. Część dotyczyła przełamania zabezpieczeń kont portali społecznościowych i pozyskania kodów blik, bądź otrzymania fałszywego linku celem opłacenia przesyłki. 

Natomiast duże straty finansowe spowodowała aktywność oszustów działających metodą na doradcę finansowego i pracownika banku. 

- W tym przypadku oszust dzwoni do nas i informuje, że jest specjalistą do spraw bezpieczeństwa z ramienia banku, a kontaktuje się, gdyż otrzymał sygnał, że ktoś właśnie próbował włamać się nam na konto. Udzielając instrukcji, wchodzi w posiadanie danych do logowania i kradnie zgromadzone tam nasze środki - wyjaśnia asp.szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy łęczyckiej policji.  

To coraz bardziej popularny spoofing. Chęć zainwestowania pieniędzy, wysokie i szybkie zyski bez ryzyka sprawiają, że korzystamy z serwisów internetowych oferujących takie usługi. Tutaj pojawiają się przestępcy, którzy tworząc fałszywe serwisy, podszywają się pod ich pośredników, oferując ułatwienia w inwestowaniu. Kończy się to zainstalowaniem oprogramowania, które przechwytuje dostęp do komputera, telefonu oraz hasła do konta bankowego. Tak było w przypadku mieszkańców powiatu łęczyckiego.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i zwrócenie uwagi na fakt, iż pracownicy banku nigdy nie żądają od klientów podania loginu, hasła do konta lub kodu autoryzacyjnego. Co bardzo ważne, nie polecają także instalowania jakichkolwiek aplikacji, z której mogą zdalnie wykonywać operacje na koncie klienta. Policjanci z łęczyckiej komendy APELUJĄ I OSTRZEGAJĄ przed działaniem oszustów.

Info: KPP w Łęczycy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy