Zbiórka dla powodzian. Kutno pomaga
Jak informowaliśmy wcześniej na naszym portalu, prezydent Mariusz Sikora zdecydował o przekazaniu na rzecz powodzian 100 tys. zł, a stosowną uchwałę w tej sprawie podejmą kutnowscy radni.
Na tym nie koniec wsparcia ze strony naszego miasta. Przy ul. Bema 3 uruchomiono punkt zbiórki darów dla mieszkańców miejscowości dotkniętych powodzią. Magazynem, z upoważnienia prezydenta Kutna, kieruje Władysław Janik, prezes stowarzyszenia Bank Żywności.
- Zwracamy się do mieszkańców z prośbą o udział w akcji, o pomoc tym, którzy tej pomocy bardzo w tej chwili potrzebują. Jeśli chodzi o najważniejsze produkty, to przede wszystkim potrzeba produktów spożywczych i środków czystości. Zaznaczam, że nie przyjmujemy żadnej odzieży, tym bardziej używanej - wyjaśnia w rozmowie z KCI Władysław Janik.
Magazyn jest czynny codziennie od 9:00 do 14:00, a we wtorek, środę i czwartek dodatkowo w godzinach 16.00 - 18.00. Znajduje się on po lewej stronie za bramą wjazdową od ul. Bema.
Koordynowaniem organizacji zbiórki na rzecz poszkodowanych powodzian zajmuje się Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych Urzędu Miasta Kutna.
"To trzeba zobaczyć na własne oczy"
Z pomocą dla powodzian ruszyło również kutnowskie stowarzyszenie "Nie Jesteś Sam", które podobnie jak Bank Żywności ma swoją siedzibę przy ul. Bema 3. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, wolontariuszy i członków stowarzyszenia, minionej nocy do Kłodzka dojechał już pierwszy transport z darami.
- Jest to bardzo przykra sprawa dla nas wszystkich. Niektórzy ludzie potracili cały dorobem swojego życia. To, co pokazują w telewizji, nie oddaje tego, jaki tam dramat się rozgrywa, to trzeba zobaczyć na własne oczy - opowiada prezes stowarzyszenia, Iwona Majtczak - Od poniedziałku do piątku można przynosić do nas w pierwszej kolejności wodę, suche prowianty, odżywki dla dzieci, mleko w proszku, pampersy, zupki, kabanosy czy wędlinę paczkowaną - wylicza prezes Majtczak.
Stowarzyszenie "Nie Jesteś Sam" przyjmuje też nieużywaną odzież, pościel, koce, kołdry i poduszki.
Dary można przywozić do siedziby przy ul. Bema 3 od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 - 13.00, a także do budynku przy ul. Sienkiewicza 10, w godz. 8.00 - 15.00.
- Jeżeli będzie taka potrzeba, będziemy dyżurować do godz. 18.00 - zapewnia Iwona Majtczak.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.